Više

  Stipendisti Zaklade Prsten

  Najčitanije

  Udruga Hrvata Bosne i Hercegovine Prsten u subotu je održala 13. Večer članova i prijatelja UHBH Prsten te Zaklade Prsten. Svečanoj večeri je, uz prijatelje i članove Udruge, nazočila i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović. Uz predsjednicu Republike Hrvatske, tradicionalnoj predbožićnoj večeri nazočio je i njezin supokrovitelj, predsjednik Hrvatskog narodnog sabora BiH akademik Dragan Čović te novoizabrani predsjednik Udruge Pavo Zubak. Na večeri je sudjelovao i predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić.

  Tom prigodom uručeni su i ugovori novim stipendistima Zaklade Prsten. Jedan od ciljeva Udruge jest i poticanje obrazovanja mladih pa je 2007. godine Udruga odlučila osnovati Zakladu Prsten radi stipendiranja učenika i studenata Hrvata u BiH – Hrvata podrijetlom iz BiH koji žive u RH. Do sada je Zaklada Prsten dodijelila 130 studentskih stipendija (za sve godine studiranja), za što su članovi i prijatelji Udruge Prsten osigurali oko 3.400.000 kuna.

  Stipendije su dobili:
  1.Katarina Balukčić, Žepče
  2.Ilijana Čović, Konjic
  3.Slavka Mustapić, Sarajevo
  4.Martina Stijepić, Kakanj
  5.Martina Marković, Kiseljak
  6.Marija Bagarić, Tomislavgrad
  7.Josip Šumić, Lupoglav, Žepče
  8.Valentina Banović, Domaljevac
  9.Ivona Barbarić, Žepče
  10.Robert Tokić, Jajce
  11.Kristina Bubalo, Široki Brijeg
  12.Kristijan Perić, Nova Bila
  13.Antonija Adžić, Žepče
  14.Kristijan Harak, Čapljina
  15.Po posebnoj odluci Mateja Oršolić, Tolisa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti