Više

  Potpisani ugovori o dodjeli i sufinanciranju projekata zaštite okoliša za 2022. godinu

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju danas, 28.11.2022. godine, je upriličeno potpisivanje ugovori za sufinanciranje projekata zaštite okoliša u iznosu od 226.000,00 KM kojem je nazočio i predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić. Potpise na ugovore stavili su ministar prometa, veza i zaštite okoliša ŽP Anes Osmanović, te predstavnici osam odabranih prijavitelja po javnom pozivu, a to su: JP „Komunalac“ d.o.o. Orašje, JP Vodovod i odvodnja d.o.o. Orašje, Komunalac d.o.o. Odžak, JP Vodokom d.o.o. Domaljevac, Uslužni obrt Zeleni planet Green planet Odžak, „Eco Line“ d.o.o. Donja Mahala, DPP Lipa Odžak i Udruga za zaštitu prirode i okoliša Odžak.

  -Ministarstvo prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske je i ove godine uspjelo osigurati sredstva poduzećima i udrugama koje u svojim aktivnostima imaju pripremljene projekte zaštite okoliša. Sredstva su osigurana iz namjenskih prihoda koje fizičke i pravne osobe plaćaju prilikom registracije motornih vozila, te se kao namjenska sredstva vraćaju građanima, udrugama i javnim poduzećima za realizaciju njihovih projekata, a sukladno kriterijima i namjeni iskazanim u Javnom pozivu. Nedavno smo kroz javni poziv dodijelili 50.000,00 KM građanima koji su se odlučili na zamjenu kotlova na čvrsto gorivo ekološki prihvatljivim sustavima grijanja na pelet i toplinske pumpe. U narednoj godini također se planira izdvojiti u Proračunu za 2023. godinu iznos približan ovogodišnjem, te pozivamo sve zainteresirane subjekte da prate aktivnosti Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša ŽP i u 2023.godini, izjavio je ministar Anes Osmanović, izvijestili su iz Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti