Više

  Sv. Juraj – zaštitnik vojarne „Sinovi Posavine“

  Najčitanije

  Predstavnici Skupštine i Vlade Županije Posavske, uz predstavnike drugih civilnih i vojnih struktura u Bukovoj Gredi su u krugu vojarne „Sinovi Posavine“ danas ( 23.04.) bili nazočni sadržajima kojima je Vojna kapelanija Orašje obilježila patrona vojarne „Svetog Juraja“. Izaslanstva su predvodili predsjednik Skupštine i Vlade Županije Posavske Blaž Župarić i Đuro Topić, bila je nazočna i konzul gerant Jadranka Modrić, voditeljica Konzulata Orašje, dok je uz ostale vojne dužnosnike bio zapovjednik zapovjedništva za potporu OS BiH brigadni generali Zdravko Rezo, brigadiri Željko Milić i Damir Milić, načelnici 5. i 6. pješačke brigade kao i v.d. zapovjednika 3. pješačke bojne bojnik Anto Divković. Također su bili i pripadnici Euforovih snaga raspoređenih na lokaciji Vojarne Sinovi Posavine.

  U okviru sadržaja obilježavanja patrona položeni su vijenci uz Spomen obilježje za poginule podignuto u spomen na poginule branitelje iz nekadašnje 4. gardijske brigade HVO „Sinovi Posavine“ iz koje je izrasla nakon preustroja današnja 6. pješačka brigada OS BiH. Održana je potom i sveta misa koju je predvodio Don Marijan Stojanović. Vojni kapelan fra Marinko Živković zahvalio je svima koji su došli u Vojarnu „Sinovi Posavine“ podijeliti s njima radost patrona Vojne kapelanije Orašje „Svetog Juraja“ , njenog zaštitnika i sve što on simbolizira.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti