Više

  Svečana akademija u povodu Dana općine Odžak

  Najčitanije

  Predsjednik Skupštine i Vlade Županije Posavske Blaž Župarić i Đuro Topić sa zastupnicima i ministrima u Vladi bili su nazočni sadržajima obilježavanja Dana općine Odžak. Središnji sadržaji obilježavanja Dana općine odvijali su se danas u znaku polaganja vijenaca i svijeća brojnih izaslanstava uz Spomen obilježje za poginule branitelje, pripadnike 102. odžačke HVO brigade, a potom održavanja svečane akademije.

  Na svečanoj akademiji prigodne su riječi čestitanja Dana općine uputili dr. Anto Domić, dogradonačelnik Brčkog, izaslanik dr. Draga Čovića, predsjedatelja Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH i Mijo Krešić, zamjenik ministra sigurnosti BiH. Svečanosti su bili nazočni, uz ostale, zapovjednik 102. HVO brigade Tomo Božić, Ankica Gudeljević, ministrica civilnih poslova BiH, Josip Martić, ministar prostornog uređenja F BiH, konzul RH u BiH u Tuzli Ivan Bandić kao i Carlo Ferrera iz prijateljske općine Valdengo (Italija). Tijekom svečane sjednice Općinskoga vijeća o protekloj su godini i urađenim projektima te planovima te posavske općine govorili predsjednica OV Odžak Nasiha Torić i načelnik općine Jakov Ivanković. Zabavni dio programa ispunili su nastupi članova Glazbene škole (Filip Matanović, Luka Studenović, Ana Katarina Andačić), KUD „Napredak“, BZK „Preporod“ i KUD „Fra Ivo Šimić“.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti