Svečana sjednica Općinskoga vijeća Domaljevac-Šamac

U povodu obilježavanja Dana općine Domaljevac-Šamac danas (24.07.) u Domaljevcu je održana svečana sjednica Općinskoga vijeća. Uz vijećnike i načelnika općine Stjepana Piljića među gostima su bili ministrica obrane BiH Marina Pendeš, izaslanica predsjednika HDZ BiH i HNS-a dr. Dragana Čovića, predsjednik Skupštine i Vlade ŽP Blaž Župarić i Đuro Topić sa ministrima u Vladi, Mladen Begić, ministar hrvatskih branitelja iz DR-a Zapadnohercegovačke županije, kao i zastupnici državne i federalne razine vlasti Mijo Matanović, Marijan Klaić i Ilija Ilić. Svečanoj sjednici bili su uz ostale nazočni i načelnici općina Orašje, Usora i Bogdanovci: Stanko Vincetić, Zvonimir Anđelić i Marko Barun.

Prigodno obraćanje u znaku dobrodošlice svim gostima, te osvrta na proteklu godinu dana, kao i ambicioznim općinskim prioritetima uputili su predsjednik Općinskog vijeća Luka Lucić i načelnik općine Stjepan Piljić. Predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić uputio je čestitke za Dan općine svim građanima općine Domaljevac-Šamac, te iskazao potporu u svim projektima od životne važnosti za tu posavske općinu, u skladu sa mogućnostima županijske Vlade.

Čestitke za Dan općine Domaljevac-Šamac uputila je i ministrica Pendeš te naglasila da je ljudski resurs u toj posavskoj općini i Županiji Posavskoj njen najveći resurs. -Ukoliko imamo ljude koji su na odgovarajućim pozicijama i kvalitetno obavljaju svoj posao sa puno ljubavi prema svojem kraju, sigurna sam da ćemo skupa ostvariti sve planove koji se tiču ulaganja. Bog nam je dao na dar ovu lijepu Posavinu. Samo nam treba jedinstvo u svakom smislu. Prisjetimo se strašnih poplava iz 2014.g., a danas gotovo nema tragova. To pokazuje da ima nade u bolju budućnost, samo trebamo koordinirati svoj rad, zaključila je optimistično ministrica Pendeš.