Više

  Svečana sjednica OV Domaljavac-Šamac u povodu Dana općine

  Najčitanije

  Povodom Dana općine Domaljevac-Šamac danas (22.7.2022. g.) je održana svečana sjednica Općinskog vijeća Domaljevac-Šamac. Brojna izaslanstva su položila vijence i zapalila svijeće uz spomen obilježje podignuto za poginule branitelje u Domaljevcu. Na svečanoj sjednici uz vijećnike bili su gosti: zamjenik ministra obrane BiH Mijo Krešić, federalni ministar prostornog uređenja Josip Martić, federalni ministar pravde Mato Jozić zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta BiH Mijo Matanović, izaslanik u Domu naroda Parlamenta FBiH Ilija Ilić, generalni konzul RH u Tuzli Ivan Bandić, predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić, predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić i ministri u Vladi ŽP Dragutin Živković, Mato Brkić, Željko Nedić i Ana Andrić, zamjenik župana Osječko-baranjske županije Mato Lukić, gradonačelnik Orašja Marijan Oršolić, zamjenik gradonačelnika Đakova Antun Galić, načelnik Općine Usora Zvonimir Anđelić, načelnik Općine Bogdanovci Marko Barun, predstavnici Grada Županje i zastupnici u Skupštini ŽP.

  Prigodne riječi u povodu Dana općine uputio je predsjednik Općinskog vijeća Domaljevac-Šamac Miroslav Piljić kao i načelnik općine Domaljevac-Šamac Stjepan Piljić.

  Načelnik Piljić naglasio je kapitalne projekte i njihov značaj za podizanje kvalitete života u toj posavskoj općini. Posebno je naglasio projekte vodovoda, održavanje cesta, vodozaštitnog zida u Grebnicama kao i pješačke staze u ulici Posavskih branitelja.

  Čestitke su u povodu Dana općine uputili predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić, predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić i zamjenik ministra obrane BiH Mijo Krešić.

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić je pohvalio organiziranost Općine i posebno naglasio projekte u kojima je pomagala Vlada ŽP koja je, uz ostale projekte, za četiri godine usmjerila skoro 1.000.000,00 KM za projekt vodoopskrbe, te 500.000,00 KM za ceste.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti