Svečano obilježen Dan Požeško-slavonske županije

Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić danas (12.4.) bio je nazočan sadržajima obilježavanja Dana Požeško-slavonske županije. Tim su povodom brojna izaslanstva ispred Spomen obilježja hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi položili vijence i zapalili svijeće.

Nakon polaganja vijenaca, uslijedila je svečana Sjednica županijske skupštine održana u Gradskom kazalištu Požega. Uz domaćine; županicu Požeško-slavonske županije Antoniju Jozić i predsjednika Županijske skupštine Vinka Kasanu, sjednici su nazočili: ministar rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, saborska zastupnica Anamarija Blažević, ravnatelj Uprave u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU Davor Huška i brojni drugi visoki uzvanici.

Okupljenima su se posebno zahvalili: ministar rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, saborska zastupnica i gradonačelnica Grada Pakraca Anamarija Blažević i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović.
    U sastavu sadržaja akademije prikazan je kratki film snimljen u prigodi Dana Požeško-slavonske županije. Upriličen je i glazbeni dio akademije.