Više

  Telefonska sjednica Vlade Županije Posavske

  Najčitanije

  Vlada Županije Posavske danas (26.7.2023. g.) je održala telefonsku 20. sjednicu.
  Vlada je usvojila Odluku o usvajanju izmjena Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2023. godinu na poziciji Grant za zaštitu od prirodnih i drugih nesreća. Razlog za donošenje predložene Odluke je izmjena Odluke o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2023. godinu na poziciji Grant za zaštitu od prirodnih i drugih nesreća zbog proglašenja stanja prirodne i druge nesreće izazvano olujnim nevremenom na području Županije Posavske.
  Usvojena je Odluka o izmjenama Odluke o odobravanju izdvajanja sredstava utvrđenih Županijskoj upravi civilne zaštite u iznosu od 120.000,00 KM. Razlog za donošenje predložene Odluke je Izmjena Odluke o odobravanju izdvajanja sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2023. godinu s pozicije Grant za zaštitu od prirodnih i drugih nesreća zbog proglašenja stanja prirodne druge nesreće od olujnog nevremena na području Županije Posavske. Istom Odlukom omogućena je Županijskoj upravi civilne zaštite isplata sredstava u iznosu od 75.000,00 KM za saniranje dijela šteta nastalih od olujnog nevremena na javnim objetima i infrastrutkuri: Grad Orašje 30.000,00 KM, Općina Odžak 30.000,00 KM i Općina Domaljevac-Šamac 15.000,00 KM.
  Vlada je usvojila Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2023. godinu zdravstvenim ustanovama u Županiji Posavskoj u svrhu pokrića izdataka za sanaciju štete uzrokovane olujnim nevremenom u ukupnom iznosu od 142.000,00 KM: Dom zdravlja Odžak 72.000,00 KM i Županijska bolnica Orašje 70.000,00 KM.
  Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2023. godinu Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske u ukupnom iznosu od 191.790,00 KM u svrhu saniranja materijalnih šteta nastalih na školskim objektima uslijed olujnih nevremena na području Županije Posavske dana 19.7., 21.7. i 22.7.2023. godine. Sredstva će se isplatiti za saniranje devet objekata: Školski centar fra Martina Nedića u Orašju 113.263,00 KM, Srednja strukovna škola u Orašju 28.140,00 KM, Osnovna škola Vladimira Nazora u Odžaku 22.939,00 KM, Osnovna škola Ruđera Boškovića u Donjoj Mahali 6.340,00 KM, Osnovna škola Stjepana Radića u Boku 7.897,00 KM, Osnovna škola Braće Radića u Domaljevcu 13.211,00 KM.
  Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti Školskom centru fra Martina Nedića u Orašju za provođenje postupka javne nabave radova sanacije krova, sanacije oštećenja stropova i zidova objekta škole i objekta sportske dvorane Izvođenje građevinskih radova na objektu škole obuhvaća: sanaciju zapadne strane krova, sanaciju istočne strane krova, sanaciju srednjeg dijela krova, sanaciju stropova i zidova objekta škole te sanaciju krova, sanaciju vanjskog i unutrašnjeg dijela zidova objekta sportske dvorane. Procijenjena vrijednost predmetne nabave iznosi cca 96.800,00 KM bez uračunatog PDV-a, sredstva su osigurana u Proračunu Županije Posavske za 2023. godinu.
  Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti Srednjoj strukovnoj školi Orašje u Orašju za provođenje postupka javne nabave radova sanacije krovišta objekta škole. Izvođenje građevinskih radova na objektu škole obuhvaća: sanaciju krovišta, limarske radove i postavljanja gromobranske instalacije. Procijenjena vrijednost predmetne nabave iznosi cca 24.100,00 KM bez uračunatog PDV-a, sredstva su osigurana u Proračunu Županije Posavske za 2023. godinu.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti