Tjedni pregled dnevnih događanja za period 01.-07.04.2019. godine

Dana 01.04.2019. godine u 20.15 sati PS Orašje je zaprimila prijavu imovinsko-pravnih razmirica na relaciji 52 godišnji Klaić iz Donje Mahale i 67 godišnja Sarvaš iz Ugljare. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je po ovom osnovu upozorila na ponašanje navedenu Sarvaš iz Ugljare.

-dana 03.04.2019. godine službenici PS Orašje su izvršili uvid u primjenu općinske odluke o radnom vremenu ugostiteljskih objekata na području Općine Orašje kojim su zatekli uredno stanje.

-dana 04.04.2019. godine u 20.05 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na parkiralištu trgovačkog centra“City inn“ u Orašju. U istoj nezgodi su sudjelovala 2 pmv. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

-dana 05/06.04.2019 godine u vremenu od 21-01.00 sati službenici PU Orašje su skupa sa pripadnicima voda za potporu i odjela za istrage MUP-a provodili pojačanu kontrolu prometa koja je protekla bez incidenata.

-dana 06.04.2019 godine u 02.35 sati patrola PS Orašje je u prometu u alkoholiziranom stanju zatekla 33 godišnjeg H.M. iz Donje Špionice koji je lišen slobode i zadržan do istrežnjenja. Protiv navedenog će biti proveden prekršajni postupak.

-dana 06/07.04.2019. godine u vremenu od 21-01.00 sati službenici PU Orašje su ponovno skupa sa službenicima voda za potporu i odjela za istrage provodili pojačanu kontrolu prometa koja je protekla bez incidenata.

-dana 07.04.2019 godine u 18.40 sati PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu fizičkog napada i nanošenje povreda sucu na nogometnoj utakmici odigranoj u Domaljevcu. O istom je upoznata patrola PS Domaljevac-Šamac koja je utvrdila da je fizički napad izvršio 46 godišnji V.P. iz Domaljevca. O navedenom će biti upoznat vođa teritorijalnog sektora koji će protiv odgovornog sukladno konstatiranim povredama poduzeti zakonom predviđene mjere.

U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 01.-07.04.2019. godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:

__1__prijavu kaznenog djela, prijavljeno je nanošenje tjelesnih povreda.
    __1__prijavu prometne nezgode uzrokovane nepropisno izvedenom radnjom vozilom.
    __0__prijava narušavanja JRiM.
    __1__prijavu zatečenog vozača u alkoholiziranom stanju i lišenog slobode po istom osnovu.
    __4__prijave ostalih događanja, prijavljene su različite policijske aktivnosti. Na koncu tijekom analiziranog perioda, tj. u vremenu od 01.-07.04.2019. godine smo zaprimili sveukupno__7__prijava za kompletno područje Županije Posavske što možemo smatrati sigurnim tjednom iza nas.

GLASNOGOVORNIK
    Josip Dominković