Više

  TJEDNI PREGLED DNEVNIH DOGAĐANJA za period 10.-16.09.2018.g.

  Najčitanije

  Dana 10.09.2018 godine u 12.30 sati  PS Orašje je zaprimila prijavu kd“Nasilja u obitelji „ u Kopanicama. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je utvrdila da je navedeno kd izvršila 40 godišnja O.M. iz Kopanica  koja je lišena slobode i zadržana. Protiv navedene će biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana službenici PS Odžak su zaprimili informaciju o fizičkom napadu koji se dogodio 09.09.2018 godine  oko 00.30 sati u diskoteci „New Stylle“ u Odžaku. O istom je upoznata patrola PS Odžak koja je utvrdila da je fizički napada izvršio i lake povrede nanio 21 godišnji A.H. iz   Odžaka . Protiv navedenog će biti poduzete zakonom predviđene mjere

  -istog dana u 11.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila 07.09.2018 godine  u ulici Kralja Tomislava u Oštroj Luci. U istoj nezgodi su sudjelovala 2 pmv . Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -dana 11.09.2018 godine službenici PS Orašje su izvršili nadzor nad primjenom općinske odluke o radnom vremenu ugostiteljskih objekata na području općine Orašje tijekom koga je zatečeno uredno stanje.

  -istog dana 11.09.2018 godine u 11.20 sati se  u Novom Selu dogodila  prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Očevidom patrole prometne policije PU Odžak je utvrđeno da je nezgodu izvodeći nepropisno radnju vozilom, preticanje, uzrokovao 20 godišnji G.M. iz  Novog Sela  protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana temeljem  naredbe tužilaštva Županije Posavske produžena je mjera zadržavanja za osobu lišenu slobode 40 godišnju O.M. iz Kopanica.

  -dana 12.09.2018 godine u 18.35 sati operativno dežurstvo MUP-a je zaprimilo obavijest dežurnog PS Tuzla  da je sudionik u prometnoj nezgodi koja se dogodila 31.07.2018 godine na magistralnoj cesti M 14.2 u Ugljari 23 godišnji S.P. iz  Domaljevca na žalost  preminuo. O istom je upoznat načelnik prometne policije PU Orašje koji će sukladno informaciji poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 13.09.2018 godine u 09.20 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u XX ulici u Orašju kojoj su sudjelovala 3 pmv. Očevidom patrole prometne policije PU Orašje je utvrđeno da je istu krećući se neprilagođenom brzinom uvjetima i stanju puta uzrokovao 40 godišnji V.N. iz Orašja protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u vremenu od 10-12.00 sati  službenici policije PU Orašje su  skupa sa volonterima crvenog križ provodili akciju“Ne treba vam vozačka dozvola da spasite nečiji život“ koja je protekla uspješno i bez incidenata.

  -istog dana službenici PU Odžak su provodili  akciju pojačane kontrole prometa lokalnog karaktera tijekom koje su  kontrolirali  40 mv,izdali 7  prekršajnih naloga , pregledali 13 mv te legitimirali 6 osoba. Koristim priliku zahvaliti se kontroliranim sudionicima na korektnom ponašanju.

  -dana 14.09.2018 godine službenik prometne policije PU Orašje je zaprimio prijavu prometne nezgode koja se dogodila 13.09.2018 godine u  11.00 sati ispred stadiona „ Goal“ u Orašju u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je oštetivši parkirano vozilo i napustivši lice mjesta a da nije razmijenio podatke sa oštećenim uzrokovao vozač nepoznatog „Audija“ koji se udaljio sa lica. Nakon utvrđivanja identiteta patrola će protiv nesavjesnog vozača provesti prekršajni postupak.

  -dana 15.09.2018 godine službenici PS Orašje su izvršili nadzor nad primjenom Uredbe o rada ugostiteljskih objekata Općine Orašje koja se dosljedno primjenjivala.

  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 10.-16.09.2018  godine  operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:

  __2__prijave  kaznenih djela, prijavljeni su različiti sadržaji.

  __4__prijave prometnih nezgoda, najčešće uzrokovanih nepropisni izvedenim radnjama vozilom.

  __0__prijava narušavanja JRiM.

  __0__prijava zatečenih vozača u alkoholiziranom stanju i lišenih slobode po istom osnovu.

  __6__prijava ostalih događanja, najčešće je evidentiran provedeni nadzor nad primjenom općinske odluke o radnom vremenu ugostiteljskih objekata Općine Orašje koja se dosljedno primjenjivala. Na koncu tijekom analiziranog perioda  ,tj. u vremenu  od 10.-16.09.2018 godine smo zaprimili sveukupno  __12__ prijava    naših građana za kompletno područje Županije Posavske što možemo smatrati sigurnim tjedno iza nas.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prmeta

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti