Više

  Tjedni pregled dnevnih događanja za period 13.-19.05.2019. godine

  Najčitanije

  Dana 13.05.2019. godine u 11.05 sati PS Odžak je zaprimila prijavu otuđenja skupocjenog transformatora vlasništvo poduzeća „Conram“sa odmorišta u Vrbovačkom Lipiku. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 17.00 sati PS Orašje je zaprimila prijavu otuđenja dokumenata i mobilnih aparata iz kuće vlasništvo 41 godišnje V.S. iz Draganovaca. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Orašje koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -dana 14.05.2019. godine u 21.20 sati PS Odžak je zaprimila prijavu narušavanja jrim ispred ug.objekta „Zirich“ u Titovoj ulici u Odžaku fizičkim napadom na 18 godišnju A.S. iz Domaljevca izvršen od strane 17 godišnje N.T. iz Odžaka protiv koje će patrola PS Odžak provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 12.25 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila 13.05.2019. godine u 20.00 sati u II ulici u Orašju. U istoj nezgodi su sudjelovala 2 pmv čiji su vozači razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -dana 15.05.2019. godine u 11.10 sati PS Odžak je zaprimila prijavu kd“Napad na službenu osobu u vršenju poslova sigurnosti“ koje izvršio 49 godišnji O.K. iz Odžaka tijekom kontrole prometa koja je izvođena u Ulici XV Majevičke brigade u Odžaku. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 17.05.2019. godine u 11.00 sati PS Odžak je zaprimila prijavu krađe šume vlasništvo obitelji Terzić iz Donjeg svilaja. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak i referent za šumarstvo koji su poduzeli zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 15.35 sati se na križanju V i VIII Ulice u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je ne poštujući prednost prolaska prouzrokovao 66 godišnji M.L. iz Domeljevca protiv koga će sukladno težini povreda drugog sudionika biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 14.30 sati PS orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila isti dan ali oko 13.00 sati u VIII ulici u Orašju. U istoj su sudjelovala 2 pmv . Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 18.50 sati PS Orašje je zaprimila prijavu pronalaska naoružanja i opreme zaostale iz rata na lovačkoj čeki na njivama zvane „Veprice“ u Matićima o čemu je obaviještena civilna zaštita čiji će službenici poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 19.05.2019. godine u 19.10 sati PS Orašje je zaprimila prjavu prometne nezgode koja se dogodila na magistralnoj cesti M 14.2 u Donjoj Mahaloj. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da su u u nezgodi sudjelovala 2 pmv a da je istu ne držeći dovoljan razmak između vozila uzrokovao 26 godišnji Šeremet iz Županje protiv koga je proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u vremenu od 17.30 -19.30 sati službenici PS Orašje su vršili obilazak i osiguranje nogometnih utakmica koje su odigrane na našem području tijekom koga su u Matićima upozorili na ponašanje 4 muške osobe.

  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 13.-19.05.2019. godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:

  __4__prijave kaznenih djela, prijavljena su kd“krađe“.
  __4__prijave prometnih nezgoda uzrokovanih na različite načine.
  __1__prijavu narušavanja JRiM.
  __0__prijava zatečenih vozača u alkoholiziranom stanju i lišenih slobode po istom osnovu.
  __2__prijava ostalih događanja. Na koncu tijekom analiziranog perioda, tj. u vremenu od 13.-19.05.2019. godine smo zaprimili sveukupno__11__prijava za kompletno područje Županije Posavske što možemo smatrati sigurnim tjednom iza nas.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa 

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti