Više

  Tjedni pregled dnevnih događanja za period 21.-27.10.2019. godine

  Najčitanije

  Dana 21.10.2019. godine u 13.00 sati PS Orašje je zaprimila prijavu paljenja slame i stabala šume vlasništvo obitelji Vinković iz Oštre Luke. O istom je upoznata patrola PS orašje koja je po ovom osnovu poduzela zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 18.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razbijanja bočnog stakla na vratima pmv vlasništvo 60 godišnjeg Š.M. iz Orašja. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je o zaprimljenoj prijavi sačinila službenu zabilješku.

  -istog dana u 18.55 sati PS Orašje je zaprimila prijavu bučnih razgovora u dvorištu obiteljske kuće u XXX ulici u Orašje. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je vlasnika kuće upozorila na ponašanje.

  -dana 21./22.10.2019. godine službenici PS Orašje su postupali sukladno planu i programu obilježavanja manifestacije „Dani općine Orašje“ što je proteklo bez incidenata.

  -dana 22.10.2019. godine u 13.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u XXXVI ulici u Orašju u kojoj su sudjelovala 2pmv. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -stog dana u 16.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu uznemiravanja 70 godišnje M.D. iz Domaljevca od strane zeta iz Orašja. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je navedenog 53 godišnjeg S.K. upozorila na ponašanje.

  -dana 23.10.2019. godine u 11.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu KD „Fizičkog napada i Oštećenja tuđe stvari“ izvršenog od strane 56 godišnje V.D. iz Tolise protiv koga će patrola PS Orašje poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u vremenu od 15.30-17.15 sati službenik PS Odžak je pružao asistenciju djelatnicima Doma zdravlja Odžak u obliku pratnje psihički bolesne osobe do Županijske bolnice u Orašju što je proteklo bez incidenata.

  -istog dana u 20.45 sati se na parkiralištu ispred trgovačkog centra „Bingo“ u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 21.30 sati službenik PS Orašje je u V ulici u Orašju zatekao 5 migranata koje je sproveo u zgradu PU Orašje. O istom je upoznat nadležni inspektorat za strance koji će poduzeti zakonom predviđene mjere. Koristim priliku pohvaliti rad službenika PS Orašje po ovoj vrsti problematike obzirom na novi pojavni oblik problematike sigurnosti na području Županije Posavske.

  -dana 24.10.2019. godine u 06.42 sati PS Odžak je zaprimila prijavu KD“Krađe „ iz dvorišta obitelji Omićević iz Odžaka. O istom je upoznata patrola PS Odžak koja je na licu mjesta zatekla izvršitelj prijavljenog kd 29 godišnjeg I.R. iz Odžaka koji je lišen slobode i zadržan. Protiv navedenog će biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u vremenu od 07-11.00 sati pripadnici MUP-a su provodili županijsku akciju pojačane kontrole prometa koja je protekla bez incidenata.

  -istog dana u 11.15 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na lokalnoj cesti u Ugljari. O istom je upoznata patrola prometne policije koja je konstatirala da su u nezgodi sudjelovala 2 pmv i te će protiv odgovornog za istu provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 13.00 sati se Ulici Ivana Gundulića u Donjoj Mahaloj dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 21.00 sati službenik PS Orašje je u XII ulici u Orašju pronašao 3 migranta koji su sprovedeni u prostorije PU Orašje o čemu je obaviješten nadležni inspektorat za strance koji će poduzeti zakonom predviđene mjere. Koristim priliku ponovno pohvaliti rad službenika PS Orašje po ovoj vrsti problematike obzirom na novi pojavni oblik problematike sigurnosti na području Županije Posavske.

  -dana 25.10.2019. godine u 00.20 sati se na lokalnoj cesti Brvnik-Domaljevac dogodila prometna nezgoda u kojoj je sudjelovalo jedno pmv kojim je upravljao 29 godišnji I.D. iz Odžaka protiv koga će patrola prometna policije PU Orašje provesti prekršajni postupak.

  -istog dana 25.10.2019. godine u 13.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu otuđenja veće količine cigareta iz trgovine „Yimor“ u Boku. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Orašje koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 11.10 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na magistralnoj cesti M14.1 ispred ljekarne „Čavarović“ u Ugljari. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da su u nezgodi sudjelovala 2 pmv od kojih je jedno napustilo lice mjesta bez zaustavljanja nakon kontakta vozila . Nakon utvrđivanja identiteta protiv nesavjesnog vozača pmv će patrola provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 11.00 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razmirica na relaciji Benkovićka iz Ugljare – Matić iz Domaljevca koga je policajac u zajednici upozorio na ponašanje.

  -istog dana u 11.25 sati patrola PS Orašje je u prometu u alkoholiziranom stanju zatekla 62 godišnjeg J.P. iz Orašja koji je lišen slobode i zadržan do istrežnjenja. Protiv navedenog će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 14.05 sati patrola PS Orašje je u prometu u alkoholiziranom stanju zatekla i 29 godišnjeg M.D. iz Domaljevca koji je lišen slobode i zadržan do istrežnjenja. Protiv navedenog će uslijediti prekršajni postupak.

  -istog dana u 22.15 sati službenik PS Orašje je u XIV ulici u Orašju pronašao 2 migranta koje je prevezao u Dom zdravlja u Orašju radi pružanja pomoći zbog pothlađivanja tijekom putovanja iz Sarajeva do Orašja navodno „ispod autobusa“.O istom je upoznat nadležni inspektorat za strance koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -dana 26.10.2019. godine u 16.15 sati Jrim su vrijeđanjem i omalovažavanjem u ug.objektu „Zirich“ u Odžaku narušili 49 godišnji A.S. iz Odžaka i 21 godišnja R.B. iz Jezera Opžina Vukosavlje protiv kojih je patrola PS Odžak provela prekršajni postupak.

  -istog dana u 09.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u ulici Stjepana Radića u Donjoj Mahaloj i u kojoj su sudjelovala 2 pmv. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je istu nezgodu nepropisno skrećući uzrokovao 54 godišnji J.M. iz Gradišta, RH, protiv koga je proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 14.00 sati PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na parkiralištu BP „Koturić“ u Domaljevcu. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da su u nezgodi sudjelovala 2 pmv od kojih se jedno nn vozilo udaljilo sa lica mjesta ne razmijenivši podatke sa oštećenim niti je o događaju obaviještena nadležna PS. Nakon utvrđivanja identiteta patrola će protiv nesavjesnog vozača provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 18.20 sati službenik PS Orašje je u VIII ulici u Orašju pronašao jednog migranta o čemu je upoznao nadležni inspektorat koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 27.10.2019. godine u 12.30 sati PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu prometne nezgode na GP Šamac. O istom je upoznata patrola PS Domaljevac-Šamac koja je utvrdila da je u nezgodi sudjelovalo jedno pmv kojim je upravljao 62 godišnji A.L. iz Sutjeske protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 17.00 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u VI ulici u Orašju kojoj je sudjelovalo jedno parkirano pmv i nn vozilo koje se udaljilo sa lica mjesta a da vozač sa oštećenim nije razmijenio podatke niti o događaju obavijestio najbližu policijsku stanicu. Nakon utvrđivanja identiteta patrola prometne policije će protiv nesavjesnog vozača provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 17.45 sati PS orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na križanju II i VII ulice u Orašju. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je u nezgodi sudjelovalo jedno pmv i jedan moped i da je vozač mopeda zadobio lakše povrede. Nakon utvrđivanja stepena odgovornosti patrola protiv odgovornog poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 18.10 sati se na magistralnoj cesti M 14.1 u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je nezgodu ne poštujući prednost prolaska uzrokovala 57 godišnja O.J. iz Osijeka protiv koje će biti proveden prekršajni postupak.

  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 21.-27.10.2019. godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:

  __3__prijave kaznenih djela, prijavljeni su različiti sadržaji.
  __12_prijava prometnih nezgoda, najčešće uzrokovanih nepropisno izvedenim radnjama vozilom, oštećenjem parkiranih vozila i udaljavanjem sa lica mjesta nezgode prije dolaska ekipe za očevide ili razmjene podataka sa oštećenim.
  __1__prijavu narušavanja JRiM, koji je narušen vrijeđanjem i omalovažavanjem.
  __2__prijave zatečenih vozača u alkoholiziranom stanju i lišenih slobode po istom osnovu.
  __4__prijave zatečenih migranata na području Županije Posavske.
  __8__prijava ostalih događanja, prijavljeni su različiti sadržaji. Na koncu tijekom analiziranog perioda, tj. u vremenu od 21.-27.10.2019. godine smo zaprimili sveukupno__30__prijava za kompletno područje Županije Posavske, a javnosti prepuštamo da ocijeni koliko je protekli tjedan bio siguran.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti