Više

  Tjedni pregled dnevnih događanja za period 24.-30.06.2019. godine

  Najčitanije

  Dana 24.06.2019. godine u 07.30 sati PS Odžak je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na magistralnoj cesti M 14.2 u Donjoj Dubici. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja je utvrdila da je nezgodu krećući se neprilagođenom brzinom uvjetima i stanju puta uzrokovao vozač pmv 18 godišnji Ilišković iz Kruškova Polja protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 10.00 sati temeljem naredbe Tužilaštva Županije Posavske službenici prometne policije PU Odžak su zbog sumnje da je počinio kd“ Ne pružanja pomoći“ povrijeđenom u prometnoj nezgodi, lišili slobode 29 godišnjeg R.S. iz Odžaka koga su predali županijskom tužilaštvu na dalje postupanje.

  -dana 25.06.2019. godine u 08.30 sati PU Odžak je zaprimila prijavu KD “Ugrožavanja sigurnosti“ u obliku prijetnji upućenih SMS porukama 36 godišnjakinji iz Vojskove. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 10.50 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u ulici Bana Jelačića u Matićima. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je u nezgodi sudjelovalo jedno tmv i jedno pmv a da je istu nezgodu nepropisno se kreću tmv u natrag uzrokovao 27 godišnji A.M. iz iz Zagreba protiv koga je proveden prekršajni postupak.

  -dana 26.06.2019. godine u 10.35 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razmirica na relaciji Maršić-Živković iz Kostrča. O istom je upoznat policajac u zajednici PS Orašje koji je po ovom osnovu upozorio na ponašanje navedenog Živkovića.

  -istog dana u 20.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razmirica na relaciji Mijatović- Glavić iz Tolise koje je patrola PS Orašje upozorila na ponašanje.

  -dana 27.06.2019. godine u vremenu od 06.30-11.00 sati službenici MUP-a su provodili pojačanu kontrolu prometa županijskog karaktera koja je protekla bez incidenata.

  -istog dana u 11.30 sati PS orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila 26.06.2019 godine u 22.30 sati na parkiralištu ug.objekta „Kum“ smještenog u ulici Stjepana Radića u Donjoj Mahaloj. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -Dana 28.06.2019. godine u 18.40 sati PS Odžak je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na križanju proleterske ulice i zaobilaznice u Odžaku. O istom je upoznata patrola prometne policije koja je utvrdila da su u nezgodi sudjelovala 2 pmv a da je istu ne poštujući prednost prolaska uzrokovao 49 godišnji M.S. sa prebivalištem u Njemačkoj protiv koga je proveden prekršajni postupak.

  -dana 29.06.2019. godine u 13.25 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila na križanju magistralne ceste M 1 .8 i lokalne ceste za Draganovce. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je u nezgodi sudjelovao jedan biciklista i jedan motociklista protiv koga će sukladno težini povreda bicikliste biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 24.-30.06.2019. godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:

  __1__prijavu kaznenog djela, prijavljeno je kd“Ugrožavanje sigurnosti“.
  __5__prijava prometnih nezgoda, uzrokovanih na različite načine.
  __0__prijava narušavanja JRiM.
  __0__prijava zatečenih vozača u alkoholiziranom stanju i lišenih slobode po istom osnovu.
  __4__prijave ostalih događanja. Na koncu tijekom analiziranog perioda, tj. u vremenu od 24-30.06.2019. godine smo zaprimili sveukupno__10__prijava za kompletno područje Županije Posavske što možemo smatrati sigurnim periodom iza nas.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti