Više

  Tjedni pregled dnevnih događanja za period 26.05.-02.06.2019. godine

  Najčitanije

  Dana 27.05.2019. godine u 17.50 sati PS Orašje je zaprimila prijavu ozljeđivanja na radu 29 godišnjeg S.P. iz Crkvine. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je utvrdila da je imenovani povrede zadobio radeći na mlinu u Oštroj Luci. O istom je upoznata Županijska inspektorica rada koja će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 28.05.2019. godine u 04.00 sati PS Orašje je zaprimila prijavu Granične policije Graničnog prijelaza Orašje da su temeljem naredbe MUP-a Županije Posavske zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio KD“Krađe“ lišili slobode 56 godišnjeg M.P. iz Zvornika koji je predan službenicima PU Orašje na dalje postupanje.

  -dana 28.05.2019. godine u 16.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu susjedskih razmirica u ulici Stjepana Radića u Donjoj Mahaloj. O istom je upoznat policajac u zajednici koji je po ovom osnovu upozorio na ponašanje 47 godišnjaka sa inicijalima Đ.P.

  -istog dana u 17.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u ulici Stjepana Radića u Donjoj Mahaloj u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Sudionici u nezgodi su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -dana 29.05.2019 godine u 19.20 sati PS Orašje je zaprimila prijavu imovinsko-pravnih razmirica u obitelji Živković iz Kostrča. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je suprostavljenu braću uputila da spor rješavaju putem nadležne institucije,Suda, o čemu su sačinili službenu zabilješku

  -dana 30.05.2019 godine u vremenu od 11.-12.00 sati službenici kriminalističke policije PU Odžak su obavili očevid pmv marke „Rover“ koje je otuđeno 23/24.05.2019 godine iz kruga poduzeća „Auto centar Zeko“ u Odžaku a koje je pronađeno napušteno na području Općine Srebrenik. Nakon obavljenog očevida isto vozilo je vraćeno vlasniku.

  -istog dana u vremenu od 07-11.00 sati službenici PU Odžak su provodili lokalnu akciju pojačane kontrole prometa koja je protekla bez incidenata.

  -dana 31.05.2019. godine u 08.15 sati PS Orašje je zaprimila prijavu kd“prijevare“ na štetu 55 godišnje Dominkovićke iz Tolise. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Orašje koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 13.20 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila u 12.18 sati u XII ulici u Orašju u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Sudionici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 12.00 sati PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu pronalaska naoružanja zaostalog iz rata u obiteljskoj kući. O istom je upoznat policajaca u zajednici kome je predana puška model M – 48 koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u vremenu od 15.30-18.30 pripadnici PS Orašje i prometne policije PU Orašje su vršili osiguranje i pratnju biciklijade koja se održavala u sklopu manifestacije „Dani Tolise 2019„ što je proteklo bez incidenata.

  -istog dana u 14.10 sati PU Odžak je zaprimila prijavu provale u vjerski objekat Turbe u Proleterskoj ulici u Odžaku. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -dana 02.06.2019. godine u 10.40 sati JRIM je vrijeđanjem i omalovažavanjem OSO, patrole prometne policije PU Odžak, tijekom kontrole prometa narušio 30 godišnji J.S. iz Vrbovca protiv koga će patrola provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u vremenu od 16-18.00 sati službenici PS Orašje su vršili pratnju Mimohoda kulturno umjetničkih društava ulicama Tolise što je proteklo bez incidenata.

  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 27.05.-02.06.2019. godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila:
  __2__prijave kaznenih djela, prijavljeni su različiti sadržaji.
  __2__prijave prometnih nezgoda u kojima su sudionici razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.
  __1__prijavu narušavanja JRiM koji je ponovno narušen vrijeđanjem i omalovažavanjem OSO tijekom vršenja službene dužnosti.
  __0__prijava zatečenih vozača u alkoholiziranom stanju i lišenih slobode po istom osnovu.
  __9__prijava ostalih događanja, prijavljene su različite policijske aktivnosti. Na koncu tijekom analiziranog perioda, tj. u vremenu od 27.05.-02.06.2019. godine smo zaprimili sveukupno__14__prijava za kompletno područje Županije Posavske.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti