Više

  TJEDNI PREGLED DNEVNIH DOGAĐANJA za period 26.12.2016g. -01.01.2017 g.

  Najčitanije

  Dana 26.12.2016 godine u 23.05 sati se na lokalnoj cesti  Tolisa-Bukova Greda dogodila prometna nezgoda koju je krećući se neprilagođenom brzinom uvjetima i stanju puta uzrokovao 33 godišnji S.M.B. iz Tolise protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -dana 27.12.2016 godine u 14.30 sati PS Orašje je zaprimila prijavu narušavanja JRiM vrijeđanjem policijskih službenika putem društvenih mreža. O istom je upoznata patrola Ps orašje koja će protiv 26 godišnjeg Oršolića  iz Oštre Luke provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 14.55 sati PS Orašje je zaprimila prijavu narušavanja JRIm dvije muške osobe u ug.objektu“Yoker“ u Orašju. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je protiv navedenih provela prekršajni postupak.

  -istog dana u 17.40 sati se na magistralnoj cesti M 1.8 u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je ne poštujući prednost prolaska uzrokovala 26 godišnja Bojićka  iz Borovog polja protiv koje će patrola prometne policije PU Orašje provesti prekršajni postupak.

  -dana 28.12.2016 godine u 03.50  sati se dogodila prometna nezgoda na parkingu ug.objekta „S klub“ u Ugljari  u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Učesnici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 01.20 sati PS Odžak je zaprimila prijavu narušavanja JRIM  ,tučom“ ispred diskoteke „Milenium arena „ u Odžaku. O istom je upoznata patrola PS Odžak koja je utvrdila da su u tuči sudjelovale 2 muške osobe od kojih 24 godišnji Ćulap zadobio  lakše  tjelesne povrede  te NN sudionik protiv koga će sukladno težini povreda imenovanog biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -dana 28.12.2016 godine  PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu  otuđenja  7 prometnih znakova  sa lokalne ceste Grebnice – Brvnik. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Orašje koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 11.30 sati  PS Orašje je zaprimila prijavu otuđenja još 7 prometnih znakova ali  na regionalnoj cesti R 463, Orašje-Gradačac.O istom je ponovno upoznat dežurni istražitelj krim policije PU Orašje  koji je otpočeo potragu za izvršiteljima i otuđenim prometnim znacima.

  -istog dana u vremenu  od 09-14.00 sati  službenici PS Orašje su na području grada  provodili pojačanu kontrolu prometa lokalnog karaktera koja je protekla bez incidenata. Koristim priliku zahvaliti se kontroliranim sudionicima na korektnom ponašanju.

  -dana 29.12.2016 godine u 01.48 sati PU Odžak je zaprimila prijavu narušavanja JRiM  reproduciranjem preglasne glazbe u ug.objektu „October“ u Odžaku. O istom je  upoznata patrola PS Odžak koja je potvrdila navode prijave te će protiv uposlenika objekta 24 godišnjeg A.H. iz  Odžaka provesti prekršajni postupak.

  -dana 30.12.2016 godine u 17.30 sati PS Odžak je zaprimila prijavu narušavanja JrIm vrijeđanjem i omalovažavanjem u Novom Gradu. O istom je upoznata patrola PS Odžak koja će protiv prekršitelja 84 godišnjeg Šišljagića provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 20.05 sati se u Proleterskoj ulici u Odžaku dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je nepropisno se mimoilazeći uzrokovao 35 godišnji Šapčanin protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 11.40 sati se u Posavskoj Mahaloj dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Učesnici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana u 15.50 sati PS Orašje je zaprimila prijavu prometne nezgode koja se dogodila 29.12.2016 godine u 20.10 sati u Franjevačkoj Ulici u Donjoj Mahaloj. Sudionici u nezgodi su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -dana 31.12.2016 godine u 11.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu gušenja plinom dvije mlade ženske osobe u Donjoj Mahaloj. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije MUP-a koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 01.01.2017 godine u 01.50 sati se na križanju IV i V ulice u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Očevidom je utvrđeno da je nezgodu ne držeći dovoljan razmak između vozila uzrokovao NN vozač koji se udaljio sa lica mjesta prije obavljanja očevida. Nakon utvrđivanja identiteta protiv nesavjesnog vozača će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 05.00 sati se u ulici Redže Škangića u Odžaku dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja će sukladno težini povreda sudionika protiv odgovornog poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 02.01.2017 godine u 01.00 sati PS Odžak je zaprimila prijavu nasilja u obitelji u Vrbovcu. O istom je upoznata patrola PS Odžak koja je po ovom osnovu lišila slobode supruga ove obitelji protiv koga će biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 01.00 sati JRiM je vrijeđanjem i omalovažavanjem OSO tijekom lišenja slobode narušio već imenovani Vrbovčanin protiv koga će biti proveden i prekršajni postupak.


  U tijeku izvještajnog perioda u vremenu od 26.12.2016g.-01.01.2017 godine operativna dežurstva organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila :
  __5___prijava kaznenih djela,prijavljena su različita kaznena djela ali dominiraju otuđenja prometnih znakova .
  __9___prijava prometnih nezgoda,najčešće uzrokovanih nepropisno izvedenim radnjama vozilom.
  __6___prijava narušavanja JriM, najčešće su prijavljivana zaticanja u prosjačenju osoba izvan područja Županije Posavske.
  __1___prijava ostalih događanja. Na koncu tijekom analiziranog perioda,tj. u vremenu od 26.12.2016 g. -01.01.2017 godine smo zaprimili sveukupno tek ___ 21__ prijavu naših građana za kompletno područje Županije Posavske.  
    

   

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominkovi
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti