Više

  Tjedni sudske nagodbe do 28.travnja

  Najčitanije

  Tjedni sudske nagodbe u svim općinskim i županijskim sudovima u BiH traju do sutra 28. travnja, a započeli su 17.04.2017. godine sukladno zaključku VSTV-a BiH. Iz Općinskoga suda Orašje podsjećaju građane koji sudjeluju u postupcima pred ovim sudom, da još imaju mogućnost za zaključenje sudske nagodbe i samostalno ili preko zastupnika s nadležnim sucem dogovore termin za ročište. Kroz dva tjedna, putem sudske nagodbe, cilj je postići mirno, povjerljivo, brzo i efikasno rješavanje postupaka s posebnim naglaskom na zadovoljstvo stranaka ishodom spora i uslugom suda. Na taj način, a što je posebno značajno za stranke u sporu, postiže se i znatna ušteda troškova postupka. Tjedni sudske nagodbe, prošle su godine realizirani u prvoj polovici listopada, pri čemu su u BiH zaključene 833 sudske nagodbe što je značajno više od mjesečnog prosjeka u prethodnom razdoblju. Predmeti iz gospodarskih, ugovornih radnih i obiteljskih sporova, mogu se rješavati sudskom nagodbom i nakon isteka ovoga roka. Tjedni sudske nagodbe u BiH provode se u sklopu realizacije Projekta unaprjeđenja efikasnosti pravosuđa II, financiranog od strane Kraljevine Norveške.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti