Više

  U Mostaru otvoren kompleks Dompes – studentski dom za studente slabijeg imovnog stanja

  Najčitanije

  Dijelovi kompleksa ”Dompes – Kuće kruha i duha” otvoreni su u Mostaru. Pučku kuhinju fra Didaka Buntića u Dompasu svečano je otvorio hrvatski premijer Andrej Plenković. Uz brojne dužnosnike  svečanosti je bio nazočan i premijer Vlade Županije Posavske Marijan Klaić. Projekt mostarskih franjevaca koji vodi fra Iko Skoko – Dompes je višenamjenski kompleks u kojem će biti smješteni dom za studente, pučka kuhinja i Međunarodni centar za dijalog.

  Radovi na Studentskom domu, pučkoj kuhinji i Međunarodnom centru za dijalog Franjevačkog samostana sv. Petra i Pavla započeli su u siječnju 2015. godine. Dvije i pol godine fra Iko Skoko, vodio je projekt kojeg je pomogla i Vlada Županije Posavske. U studentskome domu, jednom od najvećih studentskih projekata u BiH, u njenoj novijoj povijesti, bit će smješteni studenti slabijeg imovnog stanja. Što se tiče financijske potpore projektima u BiH, Hrvatska je u proteklom razdoblju u tu svrhu izdvojila 3,2 milijuna kuna, a premijer Plenković najavio je kako će se ta potpora i nastaviti.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti