Više

  U općini Odžak 23. manifestacija „Dani sjećanja“

  Najčitanije

  Jedna od tradicionalnih manifestacija u Županiji Posavskoj koja se u neprekinutom nizu održava 23 godine je manifestacija „Dani sjećanja“. Razni sadržaji u znaku su prisjećanja na veliko stradanje žitelja odžačkoga kraja. Križnim putem Smrekovac – Odića brdo započela je ta tradicionalna manifestacija koje potpisuju Župe Doborskog dekanata i Mjesna zajednica Posavska Mahala, te HKD Napredak podružnica Odžak. U Centru za kulturu u Odžaku povjesničar Stjepan Marčetić govorio je na temu Odžak i odžačka Posavina 1945. godine. Središnje obilježavanje „Dani sjećanja” bit će u subotu 25. svibnja u Posavskoj Mahali gdje je od 10,00 sati planirano polaganje vijenaca i molitva kod Spomen parka, otvorenom spomeničkom kompleksu u znak trajnog sjećanja za stradalnike Drugog svjetskog rata i poraća odžačkog i podvučjačkog kraja.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti