Više

  U Orašju otvoren Centar mentalnog zdravlja

  Najčitanije

  Orašje je dobilo novosagrađeni Centar za mentalno zdravlje. Jučerašnjem svečanom otvorenju bili su nazočni predstavnici federalne, županijske i lokalne zajednice. Uz ostale bili su nazočni pomoćnik federalnog ministra zdravstva Goran Čerkez, županijski ministar zdravstva, rada i socijalne politike Damir Živković, zastupnik u federalnom Parlamentu Blaž Župarić, te načelnik općine Orašje Stanko Vincetić. Rekonstrukcija, odnosno izgradnju i opremanje centara realizira se u okviru Projekta mentalnog zdravlja u BiH koji podržava Vlada Švicarske, a implementira Asocijacija XY u partnerstvu s Federalnim ministarstvom zdravstva i Ministarstvom zdravlja i socijalne zaštite RS. Rekonstrukcijom centara značajno je unaprijeđeno radno okruženje, kako za profesionalce, tako i za korisnike usluga u mentalnom zdravlju.

  Županijski ministar zdravstva, rada i socijalne politike Damir Živković izrazio je zadovoljstvo realiziranjem projekta i zahvalio svima koji su sudjelovali u njegovoj realizaciji. Pomoćnik federalnog ministra zdravstva Goran Čerkez kazao je na otvaranju da su posebna vrijednost tih centara njihovi uposlenici, zdravstveni profesionalci koji su educirani da pružaju usluge poput okupacione terapije i koordinirane brige. Menadžerica programa i savjetnica za razvojnu politiku u Ambasadi Švicarske u BiH Maja Zarić istakla je da je Švicarska Vlada u otvaranje centra u Orašju investirala 254.000,00 KM. U okviru našeg „Projekta mentalnog zdravlja“ postoje 72 tima Centara za mentalno zdravlje širom zemlje. Zahvaljujući toj podršci centri danas pružaju kvalitetnije usluge zaštite i promocije mentalnog zdravlja i rade na smanjenju diskriminacije i stigme prema osobama s mentalnim problemima, a njihovi klijenti se dobro oporavljaju.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti