Više

  U Orašju otvoren novi Dom zdravlja vrijedan više od dva milijuna KM

  Najčitanije

  U Orašju je jučer (03.04.) službeno otvorena zgrada novog Doma zdravlja. Svečanim presijecanjem vrpce službeno su objekt otvorili Zvonko Milas, izaslanik Vlade Republike Hrvatske, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH, Marijan Oršolić, gradonačelnik Orašja, Damir Živković, ministar zdravstva i socijalne politike u Vladi Županije Posavske i dr. Ivan Benković, ravnatelj Doma zdravlja Orašje.
  Prigodne su riječi ovim povodom uputili: gradonačelnik Orašja Marijan Oršolić, predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas i ravnatelj Doma zdravlja Orašje dr. Ivan Benković. Blagoslov prostorija izmolio je župnik Župe Blaženog Alojzija Stepinca Orašje fra Bono Kovačević
  Svečanosti otvorenja novog Doma zdravlja u Orašju nazočili su uz ostale, član predsjedništva HDZ BiH Ivo Vincetić, konzulica Republike Hrvatske u Orašju Jadranka Modrić, federalni ministar prostornog uređenja Željko Nedić, zastupnici u federalnom Parlamenta BiH Mijo Matanović i Ilija Ilić , predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić, predsjednik Gradskog vijeća Orašja Stanko Vincetić, načelnici, ravnatelji.

  Projekt su zajednički podržali uz Vladu RH i Vlada Federacije BiH , Vlada Županije Posavske i Grad Orašje. Vrijednost objekta veća je od dva milijuna maraka od čega je Vlada Republike Hrvatske darovala trećinu iznosa, malo manje od 700.00,00 KM preko Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH.
  -Izuzetno sam ponosan što je Vlada RH prepoznala ovaj projekt i sudjelovala u njegovoj realizaciji. Ova ustanova svojim završetkom znači jednu nadogradnju cjelokupnog života žitelja Orašja. To je ne samo medicinska skrb već i sigurnost ljudi koji ovdje žive jer to je povezano i sa gospodarstvom, obrazovanjem i svim što je potrebno ljudima ovoga kraja, značajni su za opstojnost ljudi ovoga kraja. Vlada RH i dalje će sudjelovati u svemu onome što je potrebno za život Hrvata u BiH, poručio je državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas.
  O značaju zdravstvene zaštite u prigodnom je govoru istaknuo predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić. – Zahvaljujem prije svega Vladi RH na prepoznavanju ovoga projekta kao bitnog za Grad Orašje i Županiju Posavsku, a vođeni ovim primjerom, siguran sam da ćemo i u narednom periodu zajedno realizirati projekte, kazao je predsjednik Vlade Topić. Gosti iz Hrvatske s domaćinima obišli su i Franjevački samostan u Tolisi, gdje je neophodna obnova tornjeva porušenih tijekom olujnog vjetra. Potpora je potrebna i za izgradnju Spomen parka u Orašju, spomenika svim palim braniteljima u Posavini, o čemu je bilo riječi tijekom susreta s Udrugama proisteklim iz Domovinskoga rata.

  Dom zdravlja u Orašju na novoj lokaciji u blizini Županijske bolnice Orašje počinje s radom od ponedjeljka 08.04.2024.g.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti