Više

  U rekonstrukciju ljetnih nasipa Vlada ŽP, UNDP i CRS uložili preko 2 milijuna KM

  Najčitanije

  Ukoliko vrijeme dozvoli, za 15 dana biti će završena rekonstrukcija svih ljetnih nasipa na području općine Orašje i Domaljevac-Šamac koji štite poljoprivredno zemljište od visokih voda rijeke Save. Nasipi su rekonstruirani na visinu reda pojavljivanja, dvadesetogodišnjih visokih voda rijeke Save. Rekonstruirani su nasipi u Basutkoj u dužini od 8,60 km, u Domaljevcu 5,80 km i u Baziku 7,90 km, izjavio je predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić.


  -Zbog opasnosti od minskoeksplozivnih sredstava ostao je za rekonstrukciju još samo ljetni nasip u Kopanicama u dužini od 3,50 km. Rekonstrukcija ljetnog nasipa u Basutskoj (općina Orašje) rađena je u etapama i trajala je četiri godine. Dok su preostala dva ljetna nasipa rađena u dvije etape, u posljednje dvije godine. Radovi su financirani zajedničkim sredstvima Vlade Županije Posavske, UNDP-a i sredstvima CRS-a. Ukupna vrijednost izvedenih radova je 2.090.000, 00 KM. Od toga je Vlada Županije Posavske uložila u rekonstrukciju 950.000,00 KM, UNDP 480.000,00 KM, a CRS 660.000,00 KM. Očekujemo da institucije koje se bave razminiranjem prostora očiste prostor neposredno uz ljetni nasip Kopanice, kako bi i taj objekt bio rekonstruiran u dogledno vrijeme, zaključio je premijer Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti