Više

  U Sarajevu potpisan ugovor za projekt proglašenja zaštićenih prirodnih područja „Bara Starača“ i „Bara Tišina“

  Najčitanije

  Nakon što je Ministarstvo prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske pokrenulo niz aktivnosti za proglašenje zaštićenih prirodnih područja, jer u Županiji nema niti jedno zaštićeno područje, ministar prometa veza i zaštite okoliša Pero Radić potpisao je u kabinetu ministarstva okoliša i turizma jučer (19.12.) u Sarajevu ugovor o dodjeli sredstava o implementaciji projekata za proglašenje zaštićenih prirodnih područja Bare Starače i Bare Tišine s federalnom ministricom Nasihom Pozder.

  -U nacrtu Natura 2000 imamo dva po svjetskim kriterijima najugroženija močvarna staništa: Bara Starača, koja se nalazi između sela Vojskove i Pruda i Bara Tišina. Za provođenje projekta „Izrada stručnih obrazloženja za proglašenje bare Tišine i bare Starače zaštićenim pejzažom“ Federalno ministarstvo okoliša i turizma osiguralo je potpisivanjem ugovora vrijedno ukupno 22.126,00 KM. Ovo je prvi iskorak u realizaciji projekta zaštite najugroženijih prirodnih staništa. Potpora federalne ministrice nije samo financijska nego i poticajna, jer nas ohrabruje u daljnim aktivnostima vezanim za proglašenjem, a isto tako i upravljanjem zastićenim pejzažima nakon što budu proglešena. Zaštićena područja u Županiji Posavskoj predstavljaju i veliki iskorak u daljnjim aktivnostima u zaštiti okoliša, istaknuo je nakon potpisanog ugovora Pero Radić, ministar prometa veza i zaštite okoliša.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti