Više

  U Vladi ŽP okrugli stol u organizaciji Gospodarske komore Županije Posavske

  Najčitanije

  U zgradi Vlade Županije Posavske jučer (30.01.2017.g.)  Gospodarska komora Županije Posavske organizirala je okrugli stol. Veliki interes posavskih poduzetnika i obrtnika, njih oko 25, izazvao je nacrt novog Zakona o doprinosima i novog Zakona o porezu na dohodak u FBiH. Nakon provedene gotovo dvosatne rasprave, doneseni su zaključci koje će uputiti mjerodavnim institucijama kako bi se izvršile korekcije predloženih novih poreza.


  -BiH je do sada u regiji imala najmanji porez na dobit (10%), dok novi zakon predviđa još dodatnih 12% , iako takav porez na dobit imaju u visoko razvijenim europskim zemljama. Također smatramo neprimjerenim prijedlog oporezivanja toplog obroka i prijevoza za radnike. Primjera radi, kratko smo izračunali da jedna velika firma koja ima preko 200 uposlenih imat će, prema novom prijedlogu zakona, novih nameta oko 600.000,00 KM godišnje. Zaključak današnjeg skupa je da Gospodarska komora ŽP ne može prihvatiti takve prijedloge. Naše konkretne zaključke dostavit ćemo udrugama poduzetnika naše tri općine, načelnicima općina i svim mjerodavnim institucijama u FBiH, kako bi se upoznali sa našim stavovima, izjavio je predsjednik Gospodarske komore Županije Posavske Ivo Knežević. Član upravnog odbora Udruge računovođa i revizora ŽP Ivo Živković u izjavi za medije također je prenio oštre reakcije poduzetnika na nova oporezivanja koji će, kako tvrdi Živković, povećati troškove poduzetnicima. -Jasno je da poslodavci neće moći izdržati ove nove namete. Neophodno je sa ovih prostora ići sa zajedničkim stavom kako bi se zaštitili poduzetnici na prostoru, ne samo Županije Posavske, nego cijele F BiH, kazao je Živković.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti