Više

  U Vladi ŽP potpisani ugovori za sedam projekata u tri općine vrijednih 437.000,00 KM

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske upriličeno je potpisivane ugovora temeljem Odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020.g. Općini Domaljevac-Šamac i Općini Odžak, Domu zdravlja Orašje, Centru za kulturu Orašje i Dječjem vrtiću Pčelica Orašje. Predsjednik Vlade Đuro Topić je uoči potpisivanja održao sastanak sa predstavnicima institucija kojima je odobreno ukupno sedam projekata vrijednih 437.000,00 KM.

  -Temeljem odluke Vlade sa zadnje sjednice od prošle godine potpisali smo sporazume, odnosno ugovore o implementaciji projekata koji su na zahtjev općina i općinskih javnih ustanova bili kandidirani kao kapitalni projekti koje je Vlada odobrila općinama u ukupnom iznosu od 437.000,00 KM. Prioritet je dan projektima od životne važnosti kao što su odobreni projekt za nastavak gradnje vodovoda u općinama Odžak i Domaljevac-Šamac, Domu zdravlja Orašje za drugu fazu izgradnje Doma zdravlja, za Vrtić Pčelica gdje stanuje naša budućnost pa je primjereno završiti njegovo uređenje te za Centar za kulturu Orašje za dovršetak vanjskog uređenja kinodvorane kao i Male vijećnice u Odžaku, pojasnio je predsjednik Vlade Đuro Topić.

  Općini Domaljevac Šamac odobrena su sredstva u iznosu od 80.000,00 KM za sufinanciranje izgradnje sustava vodoopskrbe,
  Općini Odžak odobrena su sredstva u iznosu od 140.000,00 KM, za sufinanciranje projekta vodoopskrbe naselja Vrbovac-Jošava,
  Općini Odžak odobrena su sredstva u iznosu od 30.000,00 KM za sufinanciranje projekta rekonstrukcije male Vijećnice,
  Općini Odžak u iznosu od 7.000,00 KM za sufinanciranje projekta obnove kotrlovnice u zgradi općine,
  Domu zdravlja Orašje u iznosu od 80.000,00 KM za sufinanciranje druge faze projekta izgradnje novog objekta Doma zdravlja Orašje,
  Centru za kulturu Orašje sredstva su odobrena u iznosu od 60.000,00 za sufinanciranje radova na rekonstrukciji Kino dvorane i
  Dječjem vrtiću Pčelica Orašje u iznosu od 40.000,00 KM za sufinanciranje druge faze projekta dogradnje i rekonstrukcije.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti