Više

  U Vladi ŽP sastanak sa predstavnicima Federalne uprave za inspekcijske poslove

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju predsjednik Đuro Topić održao je jučer
  ( 25.02.) sastanak sa predstavnicima Federalne uprave za inspekcijske poslove Anisom Ajdinovićem, direktorom Federalne uprave za inspekcijske poslove, Nikolom Mlakićem, pomoćnikom direktora za pravne i opće poslove i Muamerom Terzićem, rukovoditelj sektora granične inspekcije. Sastanku su bili nazočni ministar pravde u Vladi Federacije BiH Mato Jozić, županijski ministri Nada Ćulap i Dragutin Živković te direktorica Županijske uprave za inspekcijske poslove Mara Dabić. Tema je bila suradnja Županijske uprave za inspekcije poslove i Federalne uprave za inspekcijske poslove, rad inspektora na Graničnim prijelazima u Orašju i Šamcu, te skori završetak izgradnje Graničnog prijelaza Svilaj, odnosno uspostave graničnih inspekcijskih službi.

  Na sastanku je zaključeno da je suradnja između Županijske i Federalne uprave za inspekcijske poslove na terenu zadovoljavajuća i nastaviti će se u tom smjeru. Županijski predstavnici informirani su o smanjenju takse za rad inspektora na graničnim prijelazima, te je u svezi s tim potrebno u narednom periodu izvršiti izmjene Zakona o federalnim upravnim pristojbama i tarifi federalnih upravnih pristojbi kako bi se izjednačile pristojbe sa onima u RS. Federalna inspekcija će pokrenuti postupak prijema djelatnika, dodatnih inspektora na graničnim prijelazima u Posavini, kako bi se omogućila potpuna pokrivenost, dakle puno radno vrijeme od 08 do 19 sati, zaključeno je na zajedničkom sastanku u Vladi Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti