Više

  U Vladi ŽP sastanci s ravnateljima osnovnih i srednjih škola

  Najčitanije

  Ministrica prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske Ana Andrić sa suradnicima održala je jučer (12.02.) u zgradi Vlade ŽP sastanke s ravnateljima osnovnih i  srednjih škola. Cilj sastanaka je bio analizirati uspjeh u učenju i vladanju učenika na kraju I. polugodišta te se upoznati sa sigurnosnom situacijom i projektima koji se odvijaju u školama. Na sastanku je naglašeno da sve škole u slučaju bilo kakvog oblika nasilja trebaju primjenjivati Pravilnik o postupanju škole u slučaju nasilja u školi, a koji se odnosi na prevenciju mogućih situacija povećanog rizika, na postupanje u konkretnim situacijama s ciljem zaštite učenika, kao i svih djelatnika koji o njima skrbe u procesu odgoja i obrazovanja. S obzirom da nam je cilj postići nultu stopu tolerancije na nasilje, potrebno je upoznati učenike na satima razrednika te roditelje na roditeljskim sastancima o načinima i koracima postupanja svih sudionika u slučaju nasilja, priopćili su iz Ministarstva prosvjete, znanosti kulture i športa Vlade Županije Posavske. Ravnatelji su pokrenuli i inicijativu za aktiviranje rada Komisija za utvrđivanje primjerenog oblika odgoja i obrazovanja koja provodi postupak za utvrđivanje primjernog oblika odgoja i obrazovanja djeteta.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti