Više

  U Vladi Županije Posavske predstavnici tvrtke „Ledeni prsten“

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju predsjednik Vlade Marijan Klaić upriličio je sastanak sa predstavnicima tvrtke „Ledeni prsten“. U razgovorima je sudjelovao načelnik općine Orašje Đuro Topić i resorni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Mato Brkić. Razgovori su vođeni oko mogućnosti priprema otkupa tržnih viškova rajčica u plasteničkoj proizvodnji, koja je u Županiji Posavskoj posljednjih godina u porastu. Tvrtka „Ledeni prsten“ uspostavila je suradnju sa tvrtkom iz Hrvatske AgroFructus d.o.o. kojom je omogućen izvoz od 500 t u tekućoj godini.

  -Vlada Županije Posavske u tekućoj godini je kroz programe potpora poljoprivrednoj proizvodnji pomogla proizvodnju rajčica, i ulaganja u izradu plastenika za navedenu proizvodnju. Predstavnici „Ledenog prstena“ iskazali su poteškoće u osiguranju obrtnih sredstava za realizaciju navedenog otkupa. Vlada Županije Posavske učinit će sve što je u njenoj ingerenciji da pomogne u iznalaženju rješenja za prevazilaženje navedenih problema, izjavio je predsjednik Vlade ŽP Marijan Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti