Više

  U Vladi Županije Posavske prezentacija programa za unaprjeđenje vodnih usluga u FBiH

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske danas (12.10.) predstavljen je Program za unaprjeđenje vodnih usluga u Federaciji BiH, te korištenje najavljene financijske i tehničke potpore. Sastanku je uz ostale nazočio ministar gospodarstva, rada i prostornog uređenja Dragutin Živković sa suradnicima, djelatnici ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske, predstavnici općina i službi, te gosti: Alma Imamović stručni savjetnik u Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u sektoru za vode, kao i predstavnici projekta MEG,UNDP BiH Alma Kobašlija i Nasir Nalić i menadžer projekta Goran Štefatić.

  -Osnovni povod našeg dolaska bio je razgovor i prezentacija dva dokumenta koja je Vlada Federacije Bosne i Hercegovine usvojila: Program unaprjeđenja vodnih usluga u Federaciji BiH i preporučena metodologija za utvrđivanje najnižih cijena vodnih usluga. Mi smo željeli da na terenu s predstavnicima mjerodavnih institucija prezentiramo dokumente, razmijenimo mišljenja što reforma sektora vodnih usluga nosi sa sobom u budućnosti i ono što donosi program MEG kojeg implementira UNDP, a financira se iz različitih sredstava izvora međunarodnih razvojnih partnera prije svega Švicarske ambasade odnosno razvojnih agencija zatim Češke agencije, Europske unije i drugih donatora. Najviše smo razgovarali na koji način potaknuti promjene vezane za vodne usluge, a prije svega za cijenu vodnih usluga, podići svijesti među stanovništvom, ali isto tako i ono što je vezano za sam proces unaprjeđenja odnosa između lokalnih zajednica, općina, komunalnih poduzeća. Zahvaljujem što smo imali priliku danas u Vladi Županije Posavske razmijeniti mišljenja o ovoj važnoj temi. Problematika se razumije i svi su voljni da zajednički implementiraju metodologiju i potrebne reformske mjere u ovoj oblasti, izjavila je Alma Imamović stručni savjetnik u Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u sektoru za vode.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti