Više

  U Vladi Županije Posavske sastanak sa granskim sindikatima

  Najčitanije

  Višemjesečni razgovori predsjednika granskih sindikata Županije Posavske predvođeni Predsjednikom saveza samostalnih sindikata Županije Posavske Berislavom Živković, sa jedne strane,  i  resornih ministara iz Vlade Županije Posavske na čelu sa predsjednikom Vlade Županije Posavske Marijanom Klaić, s druge strane,  rezultirali su potpisivanjem Sporazuma  o temeljnim načelima uređivanja prava iz radnog odnosa zaposlenika u javnim službama na području Županije Posavske.

  U načelima se posebno polazi od trajnog opredjeljenja socijalnih partnera za otvorenim dijalogom i međusobnim uvažavanjem u razgovorima o svim pitanjima u svezi materijalnih prava djelatnika koji svoja materijalna prava ostvaruju iz Proračuna Županije Posavske i van proračunskim fondovima, kao i jednakog vrednovanja svakog zaposlenika, i jednakog tretiranja svake javne službe, poštujući sve  različitosti i specifičnosti određenih poslova unutar svake javne službe.

  -U sporazumu se posebno potencira početak zajedničkog rada na izradi općih propisa kojima će se jamčiti ostvarenje prava iz radnog odnosa svih zaposlenika javnog sektora Županije Posavske, i koji će biti usklađeni sa novim Zakonom o radu, pojašnjava predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić i ističe:

  Vlada Županije Posavske ima trajno opredjeljenje  poboljšanje materijalnog položaja svih zaposlenika, sukladno mogućnostima koje pružaju Proračun Županije Posavske i financijski planovi zdravstvenih ustanova. Pokušati ćemo zadržati kontinuitet redovnih isplata plaća i dodataka, odnosno zadržati kontinuitet isplata do kraja tekućeg mjeseca za prethodni mjesec, odmah ćemo pristupiti izradi općih i posebnih propisa o pravima iz radnog odnosa sa svim sindikatima – potpisnicima ovoga Sporazuma a koji će biti usklađeni sa novim Zakonom o radu, zaključio je predsjednik Vlade Županije Posavske Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti