Više

  U Vladi Županije Posavske sastanak sa predstavnicima Obrtničke komore

  Najčitanije

  Ministar gospodarstva i prostornog uređenja Vlade Županije Posavske Darko Kasap danas (31.10 2017.) u zgradi Vlade Županije Posavske u Orašju održao je sastanak sa predstavnicima Obrtničke komore ŽP. Na sastanku su raspravljali o radu komore u tekućoj godini kao i o planovima za sljedeću 2018. godinu. U drugom dijelu sastanka ministar Darko Kasap govorio je o suradnji Ministarstva gospodarstva i prostornog uređenja sa obrtnicima s područja županije i o mjerama koje su poduzete kako bi im se pomoglo u poslovanju.
  -U ovoj godini nastavili smo praksu subvencije za novoosnovane obrte, prilikom zapošljavanja davanje određenih subvencija, regresiranje kamata i prekvalifikaciju i dokvalifikaciju što im je najpotrebnije prilikom otvaranja obrta za nova zanimanja za koja treba imati određena zvanja. Za 2018. g. inzistirat ću na prijedlogu da prilikom apliciranja na program za nabavku osnovnih sredstava, obrtnici budu prepoznati u samom programu, te kao takvi da budu izdvojeni od malih i srednjih poduzeća, što dosada nije bio slučaj, jer su bili u jednom programu, obrtnici, mala i srednja poduzeća, izjavio je ministar Darko Kasap.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti