Više

  U Županiji Posavskoj normalno stanje vodostaja rijeka

  Najčitanije

  Nakon informacija o velikim poplavama koje su se dogodile na zagrebačkom području, prema informacijama iz Županijske uprave civilne zaštite na području Županije Posavske i slivnog područja rijeka Save i Bosne, ne očekuju se ugroze od poplava na području općina Odžak, Domaljevac-Šamac i grada Orašja.

  -Vodni val rijeke Save stiže do Županije Posavske za dva do tri dana i neće ugroziti poplavama ovo područje, tvrdi ravnatelj Županijske uprave civilne zaštite Ilija Jezidžić.
  Prema mjerenju vodostaja rijeke Save kod Slavonskoga Broda jučer je vodostaj bio 172 cm, a danas (07.08.) iznosi 273 cm. Na vodomjeru rijeke Save kod Županje vodostaj rijeke je izmjeren jutros u 8 sati u visini od 190 cm, što je u rangu normalnog stanja koje ne podrazumijeva uvođenje nikakvih mjera.
  Ravnatelj Jezidžić napominje kako se ne očekuje niti ugroza od poplava od strane sliva koji dolazi do rijeke Bosne i ulijeva se kod Šamca u rijeku Savu.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti