Više

  Upis učenika u prvi razred srednjih škola u ŽP za školsku 2020./2021. g.

  Najčitanije

  Na temelju Odluke Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske od 22.5.2020. godine, u programe redovitog trogodišnjeg i četverogodišnjeg obrazovanja za školsku 2020./2021. godinu, srednje škole u Županiji Posavskoj obavit će upis 250 učenika u prvi razred u sljedeće struke-zanimanja:

  Sve tri srednje škole u Županiji Posavskoj raspisale su natječaje za upis učenika u prvi razred s utvrđenim rokovima upisa, elementima i kriterijima izbora kandidata. U prvom krugu ljetnog upisnog roka, prijave učenika za upis zaprimat će se 15. i 16. lipnja 2020. godine u prostorijama srednjih škola od 8:00 do 13:00 sati, uz poštivanje svih važećih higijensko-epidemioloških mjera i socijalne distance. Rang liste (objave rezultata) biti će postavljene na školskim oglasnim pločama i elektroničkim stranicama škola, u utorak 16. lipnja do 16:00 sati, a upis učenika obaviti će se u srijedu 17. i četvrtak 18. lipnja od 8:00 do 13:00 sati.

  Svi učenici, koji se iz bilo kojih razloga ne upišu u prvom upisnom krugu, moći će se prijaviti 22. lipnja 2020. godine za nepopunjena mjesta u drugom krugu ljetnog upisnog roka u vremenu od 8:00 do 13:00 sati, objava rezultata 23. lipnja do 12:00 sati, a upis učenika predviđen je za srijedu 23. lipnja od 8:00 do 13:00 sati.

  Za nepopunjena mjesta, predviđen je 24. kolovoza 2020. godine jesenski upisni rok, a učenici, koji zbog opravdanih razloga ne budu u mogućnosti pristupiti jesenskom upisnom roku, dužni su srednjoj školi uputiti zahtjev za utvrđivanje dopunskog upisnog roka.

  Sve informacije o upisnim rokovima, prijavama učenika te elementima i kriterijima izbora kandidata za upis u prvi razred srednjih škola u Županiji Posavskoj, objavljene su na oglasnim pločama i elektroničkim stranicama srednjih škola, izvijestili iz Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti