Više

  Upozorenje Županijske uprave civilne zaštite

  Najčitanije

  Županijska uprava civilne zaštite upozorava građane, posebno poljoprivrednike na pojačan oprez kod paljenja. Požari su najčešće izazvani spaljivanjem ostatka nakon žetve, a uslijed visokih temperatura i vjetra i zbog nenazočnosti vlasnika dolazilo je do njihovog proširenja. Županijska uprava civilne zaštite još jednom upozorava poljoprivrednike da vode računa jer mogu izazvati požar. Isto tako upozoravaju se građani da prilikom običaja “lilanja” uoči vjerskog praznika sv. Ilije, također vode računa da ne izazovu požar. Osobe koje izvrše spaljivanje korova ili loženje vatre na otvorenom prostoru dužne su biti nazočne uz mjesto spaljivanja i ostatke u potpunosti pogasiti, a zabranjeno je spaljivanje i loženje vatre na otvorenom prostoru za vrijeme vjetra i noću. U slučaju da dođe do izbijanja požara ili njegovog širenja, svaka osoba je dužna pristupiti gašenju, a ako to ne može sama učiniti bez opasnosti za sebe i druge, dužna je o požaru obavijestiti operativni centar civilne zaštite na broj 121 ili policiju na broj 122, izvijestili su iz Županijske uprave civilne zaštite.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti