Više

  Uređenje riječnih nasipa Odžak, Svilaj, Kopanice i Tolisa

  Najčitanije

  U okviru projekta kojeg provodi Europska delegacija u BiH četiri su projekta koji se odnose na uređenje riječnih nasipa: Odžak, Svilaj, Kopanice i Tolisa. U tijeku su radovi na posljednjoj dionici toga projekta koji se realizira u dužini od 2,5 km na potezu uz rijeku Savu od Tolise prema Domaljevcu. Radovi su započeli sredinom rujna, a trebala bi biti završeni do konca ove godine ukoliko vremenski uvjeti dozvole. Nasip se proširuje u prosjeku od pet do šest metara i nadvisuje oko 60 cm, potvrdili su od izvođača radova i u Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade ŽP.

  Sejad Delić, direktor Agencije za vodno područje rijeke Save Sarajevo najavio je skorašnji obilazak područja na kojima se izvode radovi, te dolazak u Vladu Županije Posavske u Orašje kako bi detaljnije obrazložio projekte, kako one koji su realizirani, tako i planirane na uređenju riječnih nasipa.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti