Više

  USAID-ov Javni poziv za dodjelu financijske potpore malim projektima

  Najčitanije

  Bespovratna sredstva za inicijative koje doprinose procesu pomirenja i izgradnje povjerenja u BiH, zagovaraju za mir i kolektivnu viziju za stabilnu budućnost i povezuju lokalne zajednice, osigurana su, u kontinuitetu, kroz USAID-ov projekt PRO-Budućnost, putem javnih poziva za male grantove.

  Na javni poziv mogu se prijaviti: udruženja mladih, neformalne grupe mladih, udruženja žrtava rata, Crkve i vjerske zajednice kao i nevladine organizacije usmjerene promoviranju međureligijskog dijaloga, organizacije civilnog društva i općine/gradovi u kojima se provodi projekt PRO-Budućnost.

  Od aplikanata se očekuje da svoje ideje i prijedloge kreiraju u skladu sa Platformom za mir (kliknuti za više informacija), koja je rezultat intenzivnog i dugotrajnog rada projekta PRO-Budućnost u lokalnim zajednicama širom Bosne i Hercegovine.

  Rok i način apliciranja

  Od aplikanata se traži da do 22. 11. 2019. godine, do 15:00 sati, dostave prijavu sa svim traženim obrascima (u nastavku), putem online forme na slijedećem linku:
  https://app.smartsheet.com/b/form/b8388910be3a48ba9e88fc2d5cd451dd

  Oblasti javnih poziva i obrasci

  Projektni prijedlozi moraju se odnositi na izgradnju mira i jačanja povjerenja u BiH.

  Sredstva, tj. mali grantovi će biti na raspolaganju za oblasti/aktivnosti/inicijative iz nastavka.
  Klikom na dokumente pored oblasti otvara se set dokumenata za aplikaciju:

  Mali grantovi za podršku mladima (Linkovi: JAVNI POZIV i

  Mali grantovi za organizacije civilnog društva (Linkovi: JAVNI POZIV i


  Mali grantovi za podršku udruženjima žrtava rata (Linkovi: JAVNI POZIV i


  Mali grantovi za međureligijski dijalog (Linkovi: JAVNI POZIV i

  Mali grantovi za podršku općinama/opštinama/gradovima (Linkovi: JAVNI POZIV i

  Obrazac budžeta isti je za sve oblasti i dostupan je na

  USAID-ov projekat PRO-Budućnost provodi Catholic Relief Services (CRS) u saradnji s Caritasom BiH, Institutom za razvoj mladih KULT, Forumom građana Tuzla (FGT) i Helsinškim parlamentom građana Banjaluka (hCA), objavljeno na službenoj stranici USAID-a.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti