Više

  Vlada Švicarske pomaže Dom zdravlja Odžak u sklopu projekta ProSes

  Najčitanije

  Domu zdravlja u Odžaku uručena je medicinska i nemedicinska oprema ukupne vrijednosti 35.160 KM. Opremu je donirala Vlada Švicarske u sklopu projekta “Jačanje sestrinstva u Bosni i Hercegovini” (ProSes), a koristit će se za pružanje usluga polivalentne patronaže, odnosno za rad medicinskih sestara i tehničara u zajednici. Tom su prigodom uručeni i certifikati za patronažne medicinske sestre  koje su uspješno završile teorijsku i praktičnu obuku. U ime Ambasade Švicarske u BiH, opremu je direktoru Doma zdravlja Odžak dr Anti Majiću uručila Maja Zarić koordinatorica zdravstvenog programa. Skup je pozdravio ravnatelj Doma zdravlja doktor Anto Majić, a prigodne riječi uputili su i Ana Majić glavna sestra odžačkog Doma zdravlja i Zdenka Lujić glavna patronažna sestra.

  Svečanom trenutku nazočili su Dragana Galić, savjetnica federalnog ministra zdravstva koja je uručila certifikate patronažnim medicinskim sestrama, Damir Živković ministar zdravstva rada i socijalne politike, Nada Ćulap, ministrica financija, Darko Kasap ministar gospodarstva i prostornog uređenja, direktor županijskog Zavoda zdravstvenog osiguranja Josip Vidović te predstavnici općinskih institucija načelnik Jakov Ivanković i predsjedatelj Općinskog vijeća Mujo Puzić. Ministar Živković ovom se prigodom upoznao detaljnije sa aktualnim stanjem u Domu zdravlja Odžak. Od ožujka prošle godine  ProSes je organizirao edukaciju i potporu u radu, za 17 medicinskih sestara/tehničara iz Doma zdravlja Tuzla i  za 5 iz Doma zdravlja Odžak, u što je uloženo 130.057 KM. Do sada postignuti rezultati pokazuju da se povećao obim i kvaliteta usluga pruženih u zajednici, te da je broj pruženih usluga duplo veći u odnosu na razdoblje prije podrške ProSes-a, istaknuto je na skupu u Odžaku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti