Više

  Vlada Županije Posavske dio humanitarne akcije „Pomozimo zajedno“

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić u sjedištu Vlade u Orašju primio je Ivana Soldu, predsjednika Humanitarne udruge „fra Mladen Hrkać“ povodom održavanja humanitarne putujuće izložbe umjetničkih djela „Pomozimo zajedno“ u Franjevačkom samostanu u Tolisi. Izložba će biti otvorena u četvrtak 26. travnja, gdje će ostati do srijede 2. svibnja. Humanitarna putujuća izložba provodi se u partnerstvu s ograncima Matice Hrvatske u BiH i Hrvatskoj, javnim poduzećima Eronet i Elektroprivreda i uz pokroviteljstvo Vlade RH. Vlada Županije Posavske također je podržala rad udruge te cilj organiziranja humanitarne izložbe.

  -Izložba ima za cilj upoznati građane i u BiH i u Hrvatskoj s vrstama pomoći koje udruga pruža ljudima na liječenju u Zagrebu, kao i s projektom izgradnje doma fra Mladen Hrkać u Zagrebačkoj Dubravi. Dom je kapaciteta do 220 osoba, a smještaj i sve ostale potrebe svim korisnicima koji nam se obrate i dođu na liječenje u Zagreb bit će besplatne. Iz Županije Posavske usluge udruge koristilo je oko 20-ak osoba, a na sreću puno je više onih koji podržavaju njen humanitarni rad u odnosu na one koji trebaju konkretnu pomoć. Potporu njenom radu građani daju na različite načine, putem trajnoga naloga ili kroz donaciju u humanitarne kutije postavljene na raznim mjestima, a značajna je i pomoć Vlade Županije Posavske koja godinama prati naš rad i odaziva se u akcije koje provodimo, istaknuo je predsjednik Soldo.

  Udruga je aktivna na društvenim mrežama, gdje se i nalaze sve potrebne informacije i kontakti za pomoć.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti