Više

  Vlada Županije Posavske imenovala Koordinacijsko tijelo za pomoć i suradnju s obiteljima osumnjičenih i procesuiranih pripadnika HVO-a Bosanske Posavine

  Najčitanije

  Na temelju Zaključka Skupštine Županije Posavske održane na izvanrednom zasjedanju samo sa jednom točkom dnevnoga reda – uhićenje branitelja HVO-a, Vlada Županije Posavske na sjednici Vlade Županije Posavske (22.11. 2016.) donijela je Rješenje o imenovanju Koordinacijskog tijela za pomoć i suradnju s obiteljima osumnjičenih i procesuiranih pripadnika HVO-a Bosanske Posavine ( Joso Marković, predsjednik Skupštine Županije Posavske, Marijan Klaić, predsjednik Vlade Županije Posavske, Marijan Kopić, ministar branitelja u Vladi ŽP, Ana Andrić, ministrica pravosuđa i uprave u Vladi ŽP i Predrag Mišković, predsjednik HVIDR-e Županije Posavske).

  Rješenjem se navodi da je Koordinacijsko tijelo dužno:
  1. Ostvariti suradnju s obiteljima osumnjičenih pripadnika HVO-a Bosanske Posavine i pružiti savjetodavnu pomoć u pristupu tijelima uprave i pravosudnim institucijama te koordinirati suradnju s Udrugama proisteklim iz Domovinskoga rata
  2. Ostvariti kontakt sa institucijama Vlade Republike Hrvatske radi iznalaženja načina pristupa odvjetničkih timova osumnjičenih odgovarajućim dokumentima pohranjenim u arhivima Republike Hrvatske a koji bi mogli biti važni u obrani osumnjičenih.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti