Više

  Za Slavena „Dani kruha“

  Najčitanije

  Ovih dana u svim školama u Županiji Posavskoj organizira se tradicionalna manifestacija “Dani kruha”. Simboličnim blagovanjem kruha zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine obdareni, poručuju posavski učenici. Uz blagovanje starih posavskih jela po recepturama baka tradicionalno se priređuju etno izložbe na temu, kako se nekada živjelo i spremala hrana u Posavini. Ovakvim manifestacijama nastoje se poučavati mlade o kruhu, starim žetvenim običajima, žitaricama te educirati o proizvodnji ekološke i zdrave hrane.

  U Srednjoj strukovnoj školi u Orašju “Dani kruha” bili su u znaku prikupljanja priloga za učenika njihove škole Slavena Lukića. Prigodne je riječi u znaku manifestacije i nakane škole da slijede put humanosti na priredbi uputio ravnatelj škole Ilija Damjanović. Svečanosti je uz ostale bio nazočan tajnik u Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i športa Vlade Županije Posavske dr.sc. Marko Nedić, te brojni gosti, profesori, učenici, roditelji, gosti.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti