Zakazana konstituirajuća sjednica Skupštine Županije Posavske

Predsjednik Skupštine Županije Posavske iz saziva 2018.-2022. zakazao je konstituirajuću sjednicu Skupštine Županije Posavske saziva 2022.-2026.

Sjednica Skupštine će biti održana 16. studenog 2022. godine (srijeda) u 11,00 sati u dvorani za sjednice Skupštine Županije Posavske u Domaljevcu.

Za sjednicu je predložen sljedeći dnevni red:

1. Konstituiranje Skupštine Županije Posavske:
    a) Upoznavanje s konačnim potvrđenim rezultatima izbora u Skupštini Županije Posavske,
    b) Uručivanje Uvjerenja o dodjeli mandata zastupnika u Skupštini Županije Posavske,
    c) Davanje svečane prisege zastupnika Skupštine Županije Posavske,
    d) Izbor Mandatno-imunitetnog povjerenstva,
    e) Izbor Povjerenstva za izbor i imenovanja,

2. Konstituiranje Klubova zastupnika konstitutivnih naroda u Skupštini Županije Posavske i predlaganje kandidata za izbor na mjesto predsjednika ili dopredsjednika Skupštine.

3. Prijedlog odluke o potvrđivanju kandidata za predsjednika ili dopredsjednika Skupštine Županije Posavske:
    a) Kluba zastupnika Hrvata,
    b) Kluba zastupnika Bošnjaka,
    c) Kluba zastupnika Srba.

4. Upoznavanje s Odlukom o izboru predsjednika Skupštine Županije Posavske i

5. Izbor izaslanika u Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.

Stručna služba Skupštine