Više

  Započela žetva u tri općine Županije Posavske

  Najčitanije

  U tri općine Županije Posavske privodi se kraju žetva ječma i uljane repice, a započinje i veliki godišnji posao žetve pšenice koja je ove godine zasijana na površini od preko 4.000 ha na poljima Županije Posavske.
  -S obzirom na vremenske prilike posljednjih 20-tak dana, zbog većih količina padalina od prosjeka za ovo doba godine, prinosi će biti nešto niži u odnosu na višegodišnji prosjek, sa naglaskom na lošiju kvalitetu zrna. Treba reći da će poljoprivrednici koji su se pridržavali i primjenjivali sve agrotehničke mjere, na parcelama imati nešto veći prosječni prinos, u odnosu na one proizvođače koji nisu primjenjivali agrotehničke mjere. Konkretni rezultati i ostvareni prinosi bit će poznati po završetku cjelokupne žetve i otkupa koji se obavlja na nekoliko lokacija u tri općine Županije Posavske, tvrde u Stručnoj službi Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti