Više

  Zasjedala Vlada Županije Posavske

  Najčitanije

  Na jučerašnjoj sjednici Vlade Županije Posavske( 23.09), održanoj uz predsjedanje Marijana Klaića, Vlada Županije Posavske donijela je Program mjera štednje. Uz stale teme, Vlada je usvojila Prijedlog uredbe o porodnim naknadama zaposlenim majkama. Uredba na jedinstveni način regulira pitanje porodnih naknada zaposlenim majkama. Vlada time, naglasio je predsjednik Klaić, regulira na prostoru Županije Posavske neuređenu oblast.
  Usvojenim Programom mjera štednje propisuje se niz mjera kojim će se pojačati nadzor nad trošenjem javnih proračunskih sredstava. Donošenjem novih propisa, odnosno pojačanim nadzorom u primjeni postojećih, cilj je Vlade Županije Posavske, doprinijeti racionalnom i krajnje štedljivom trošenju proračunskih sredstava.
  Vlada Županije Posavske je prihvatila Odluku o načinu korištenja sredstava utvrđenih u Proračunu Županije Posavske za 2015.g. na poziciji „Grantovi neprofitnim organizacijama i udruženjima građana“, kojom se utvrđuje način korištenja proračunskih sredstava na toj poziciji.
  Usvojenom Odlukom odobrena su izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2015.g. vjerskim zajednicama na ime obnove i izgradnje sakralnih objekata ( Župa bl. Alojzija Stepinca Orašje i Župa sv. Josipa Gornja Dubica).
  Vlada Županije Posavske usvojila je Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava sa pozicije „Grant za zaštitu okoliša“ utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2015.g.
  Usvojenom Odlukom Vlada Županije Posavske odobrila je izdvajanje sredstava iz Proračuna Županije Posavske na ime realizacije kulturno-športskih programa i aktivnosti ( Ženski odbojkaški klub „Napredak“ Odžak, Mjesna zajednica Odžak 2, KUD „Kralj Tomislav“ Tolisa, Bošnjačka zajednica kulture „Preporod“ Orašje.

   

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti