Više

  Zasjedao Županijski stožer Civilne zaštite

  Najčitanije

  Pod predsjedanjem Marijana Klaića, predsjednika Vlade Županije Posavske koji je ujedno i predsjednik Županijskoga stožera Civilne zaštite,  jučer (19.07.) u Orašju je održano zasjedanje Županijskog Stožera Civilne zaštite. Glavna je tema bilo stanje u vatrogastvu, njegovom ustroju, aktualnim problemima i na koji način pomoći unaprjeđenju te važne oblasti.

  -Na zasjedanju Županijskog stožera Civilne zaštite analizirali smo predložene izmjene Zakona o zaštiti od požara i vatrogastvu FBiH, kao i smjernice za izradu Županijskog zakona o vatrogastvu, kako bi u što kraćem vremenskom roku mogli pristupiti izradi Nacrta zakona o vatrogastvu Županije Posavske. Donijeli smo također, uz ostalo, i zaključak da Uprava civilne zaštite Županije Posavske prikupi sve potrebne informacije za stručnu obuku osoba koje su iskazale spremnost da budu uključeni kao dragovoljci u slučaju potrebe gašenja požara na prostoru Županije Posavske, izjavio je nakon sastanka predsjednik Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti