Više

  Završava se prva dionica pješačko biciklističke staze uz Reg. Cestu R-463

  Najčitanije

  U cilju zaštite najugroženijih sudionika u prometu, pješaka i biciklista, Vlada Županije Posavske prošle je godine započela realizaciju projekta „Izgradnje pješačko biciklističkih staza uz regionalne i magistralne ceste“, na kojima je u posljednjih nekoliko godina bilo najviše prometnih nezgoda u kojima su sudjelovali pješaci i biciklisti.

   

  -Projektom je obuhvaćeno 2.100 m regionalne ceste R-463 Donja Mahala Tolisa i 3.500 m magistralne ceste MC 14.2. Orašje – Tolisa. U tijeku su završni radovi na prvoj dionici regionalne ceste R-463 u dužini od 1.000 m. Biciklističko pješačka staza je širine 2,50 m, sa završnim kolničkim slojem od asfalta. U sklopu navedenog projekta izvršena je rekonstrukciju javne rasvjete sa ugradnjom led rasvjetnih armatura, izgradnja zatvorenog sustava cestovne odvodnje. Drugu dionicu u dužini od 1.000 m uz R-463 Vlada je planirala izgraditi tijekom 2018 . godine. U planu investicija Federalne direkcije za ceste za 2018. godinu, planirana je izgradnja prve dionice pješačko biciklističke staze uz MC-14.2, Orašje – Tolisa u duljini od 1.750 m, a drugu dionicu u istoj dužini, naredne proračunske godine, pojasnio je predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti