Više

  Završni radovi na uređenju tehničkog bloka Županijske bolnice u Orašju

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić danas je obišao lokaciju na kojoj se izvode završni radovi vanjskog uređenja tehničkog bloka Županijske bolnice.

  Nakon obilaska u izjavi za medije premijer Klaić je kazao:
  U tijeku su završni radovi na vanjskom uređenju tehničkog bloka Županijske Bolnice u Orašju. Radovima je obuhvaćena izgradnja unutarnje pristupne ceste sa nogostupom i  parkiralište za vozila djelatnika tehničkog bloka i bolnice kao i hortikulturno uređenje okoliša.  Vlada Županije Posavske je predmetni projekt, u prošloj godini kandidirala,  na objavljenom Javnom pozivu Državnog ureda RH za Hrvate izvan Republike Hrvatske, koji je kao takav prihvaćen. Ugovorom je dodijeljeno ukupno 340.000 kuna  kojima će biti u potpunosti plaćeni gore navedeni radovi. Navedeni projektom se u potpunosti završava izgradnja tehničkog bloka Županijske bolnice u kojima su smješteni sadržaji koji su bitni za normalno funkcioniranje Županijske bolnice i to:  perionice rublja, kotlovnice, spremišta medicinske opreme, garaže za sanitetska vozila, bolnička uprava i tri stambene jedinica za gostujuće liječnike u kojima je sada privremeno smješten Zavod za javno zdravstvo. Na drugoj polovini građevinske parcele trenutno se nalazi neuređeno parkiralište za pacijente Županijske bolnice. U budućnosti je planirana izgradnja Doma zdravlja Orašje na navedenom neizgrađenom prostoru, a postojeći Dom zdravlja bi bio preuređen u zdravstveni objekt za pružanje  polikliničkih usluge, izjavio je predsjednik Vlade ŽP Marijan Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti