Više

  Županija Posavska obavila izbor za izaslanike u Dom naroda Parlamenta FBiH

  Najčitanije

  Skupština Županije Posavske, dana 1.12.2022. godine, održala je nastavak Konstituirajuće sjednice Skupštine.
  Po preostaloj točki Konstituirajuće sjednice zastupnici Skupštine Županije Posavske su tajnim glasovanjem obavili izbor za izaslanike u Dom naroda Parlamenta FBiH.

  Lista Ilije Ilića (HDZ BiH) iz reda hrvatskog naroda, lista Mehmeda Memiševića (SDA) iz reda bošnjačkog naroda i lista Svetlane Kamenjaš (HDZ BiH) iz reda srpskog naroda izabrane su od strane zastupnika.
  Sukladno članku 34. Naputka o postupku provedbe posrednih izbora za tijela vlasti u BiH obuhvaćenih Izbornim zakonom BiH, kompletan izborni materijal s rezultatima glasovanja nakon provedenog postupka glasovanja dostavlja se Središnjem izbornom povjerenstvu BiH na potvrđivanje i konačnu raspodjelu mandata sukladno članku 10.15 Izbornog zakona BiH.

  Skupština Županije Posavske obavljanjem izbora za izaslanike u Dom naroda Parlamenta FBiH okončala je Konstituirajuću sjednicu Skupštine, izvijestili su iz Stručne službe Skupštine Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti