Više

  Županijska uprava CZ: Stanje u oblasti zaštite i spašavanja redovito u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  Županijski stožer civilne zaštite razmatrao je 27.02., uz ostale teme, i  trenutačnu situaciju na području Županije Posavske vezano za zaštitu i spašavanje. Stanje je redovito, kada su u pitanju prijetnje od visokih voda rijeka Save i Bosne. Vodostaj rijeke Save još uvijek je u opadanju, a rast vodostaja očekuje se od ponedjeljka 05. ožujka, doznaje se u Županijskoj upravi civilne zaštite.

  Operativni centar Županije Posavske redovito prati stanje po pitanju vodostaja rijeka Save i Bosne i u stalnom je kontaktu sa Agencijom za vodno područje rijeke Save, nositeljem obrane od poplava.
  -Trenutačno stanje nije alarmantno, i bez većih kišnih padalina u slivu rijeka Save i Bosne, otapanje snijega ne bi trebalo ugroziti područje Županije Posavske. Županijska uprava civilne zaštite prati stanje na terenu i o eventualnim promjenama na vrijeme će izvijestiti Vladu Županije Posavske i javnost, izjavio je direktor Županijske uprave civilne zaštite Ilija Jezidžić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti