Više

  Počeli radovi na obnovi poljskoga nasipa Domaljevac

  Najčitanije

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske u suradnji sa UNDP-om, nastavlja realiziranje projekta obnove poljskog nasipa Domaljevac. Radi se o projektu vrijednom oko 100.000,00 KM. Tim će se projektom obnoviti nasip u dužini od oko 2 km. Radovi su započeli i odvijaju se planiranom dinamikom.


  -Nastavak je to započetih aktivnosti u 2015.g. kada je saniran nasip Domaljevac na području koji pripada općini Orašje ( Nađevci ). Danas sam obavio razgovore sa predstavnicima organizacije CRS koji su mi dali čvrsta uvjeravanja nastavka projekta rekonstrukcije poljskog nasipa Domaljevac na potezu Guštre u dužini od oko 1,5 km (projekt vrijedan oko 110.000 KM). Plan Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske je do jesenjih kiša rekonstruirati cijeli nasip Domaljevac u dužini od 5,8 km na zaštitu od dvadeseto godišnjih voda. Tako bi do kraja ove godine svih 15 km poljskih nasipa u općini Domaljevac-Šamac bili rekonstruirani, izjavio je ministar Mato Brkić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti