Više

  Posjeta Srednjoj školi Pere Zečevića u Odžaku i poduzeću Pims elektro oprema d.o.o. u Odžaku

  Najčitanije

  U okviru redovitih posjeta školama ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Drago Kopić sa suradnicima obišao je Srednju školu Pere Zečevića u Odžaku. Na održanom radnom sastanku bili su nazočni škole Ivanka Pudić, načelnik općine Odžak Jakov Ivanković i ravnatelj poduzeća Pims elektro oprema d.o.o. Damir Gavrić. Tema sastanka je bila sagledavanje mogućnosti za obavljanje praktične nastave za učenike Srednje škole Pere Zečevića u Odžaku za zanimanja strojarski tehničari, bravari i elektroinstalateri. Na sastanku je rečeno kako Pims elektro oprema d.o.o. može ponuditi učenicima mogućnost upošljavanja nakon završenog obrazovanja. Sudionici su se usuglasili da tržište rada treba dati svoj doprinos prilikom razmatranje upisa učenika za zanimanja koja bi praktičnu nastavu mogli izvoditi u poduzećima općine Odžak. Na sastanku je istaknuta mogućnost prilagodbe 30% nastavnih planova i programa koji su rađeni u EU Vet programu kao i mogućnost da nastavnik praktične nastave bude uz učenike tijekom izvođenja praktične nastave. U okviru posjete svi sudionici su posjetili poduzeće Pims elektro oprema d.o.o. u Odžaku i upoznali se s proizvodnim pogonom i vrstama proizvoda koji se plasiraju u inozemstvu, izvijestili su iz resornog županijskog ministarstva.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti