Pravo na naknadu troškova prijevoza za odlazak na liječenje i povratak s liječenja

897

NAČIN OSTVARIVANJE PRAVA:

  • podnošenjem zahtjeva za naknadu troškova prijevoza za odlazak na liječenje i povratak s liječenja u Ministarstvu branitelja Županije Posavske, uz prethodno izvršenu registraciju u bazu podataka Ministarstva branitelja Županije Posavske.

UVJETI ZA OSTVARIVANJE PRAVA:

Branitelji i članovi njihovih obitelji imaju pravo na naknadu troškova prijevoza za odlazak i povratak s liječenja iz bolnice na području Bosne i Hercegovine ako to liječenje nije moguće obaviti u Županijskoj bolnici Orašje.

Osobe čije se liječenje ne može obaviti na području Bosne i Hercegovine, pa su upućene u inozemstvo, imaju pravo na naknadu troškova prijevoza za odlazak i povratak s liječenja.

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OSTVARIVANJE PRAVA:

Naknadu troškova prijevoza navedene osobe mogu ostvariti na temelju medicinske dokumentacije, uputnice nadležnog liječničkog povjerenstva za liječenje izvan područja Županije Posavske i priloženog prijepisa otpusnog pisma bolnice u kojoj je osoba liječena, a troškovi puta se obračunavaju u visini povratne karte do mjesta nastavka bolničkog liječenja.